facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Військкомат визнав силу закону, а не грубого слова

Дата публікації: 23.02.2017

Як повідомляє портал “Правовий простір”, зіткнувшись з некомпетентністю та зневажливим ставленням співробітника військкомату, військовослужбовець у запасі не став підкорятися безглуздим розпорядженням і вирішив захищати свої права. Відновити справедливість допомогли співробітники Черкаського офісу Мережі правового розвитку.

До Офісу при громадській організації «Центр Права» військовослужбовець у запасі Богдан Зобенько звернувся 10 лютого 2017 року. Попросив роз’яснити питання постановки на облік військовослужбовця в запасі, оскільки Чорнобаївський військовий комісаріат Черкаської області відмовмв йому в цьому, вимагаючи проходження медичного огляду.

Співробітникам офісу Богдан розповів, що 2014 року він уже проходив медичний огляд. Через місяць був мобілізований за третьою хвилею мобілізації до Збройних сил України. У вересні 2015-го, після 13-ти місяців військової служби, демобілізувався. Після цього одразу став на облік до Чорнобаївського військового комісаріату Черкаської області. У жовтні 2015-го з обліку його зняли за його ж заявою та перенаправили зареєструватися за новим місцем проживання – до Смілянського військового комісаріату Черкаської області.

У лютому 2017 року Богдан Зобенько знову змінив своє місце проживання – переїхав до села Тимченки Чорнобаївського району, де зареєструвався у сільраді. Потім одразу звернувся до Чорнобаївського військомату. Тут йому поставили обов’язкову умову: пройти медичний огляд, інакше на облік не поставлять.

З такою вимогою Богдан не погодився, натомість попросив працівників військомату «зазначити нормативний акт, згідно з яким він повинен проходити медогляд». На цілком законну вимогу чоловіка військовий комісар, за словами пана Зобенька, з нецензурною лайкою послався на Поставу Кабінету Міністрів України 07.12.2016 № 921.

Однак молодого чоловіка така відповідь не влаштувала, і він звернутися за консультацією до Офісу. Вислухавши розповідь військовослужбовця, юрист, керівник ГО «Центр Права» Петро Бурлаченко зателефонував Чорнобаївському військовому комісару. У розмові правник апелював тим, що Богдана Зобенька мають зареєструвати, оскільки законодавством не передбачено проходження медогляду військовослужбовців для постановки на облік.

На мої аргументи військовий комісар зазначив, що керується вищевказаним наказом № 402 Міністерства оборони України і кинув слухавку, – розповів Петро Бурлаченко.

Однак таке зневажливе ставлення комісара не зупинило юриста. Він зв’язався з Черкаським обласним військкоматом. Під час телефонної розмови вже з обласним комісаром, Петро Бурлаченко повторив, що для постановки на облік військовозобов’язаного в запасі тому не потрібно проходити медичний огляд.

Я зазначив цілий перелік статей Закону України «Про військовий обов’язок та військову службу», згадав про Постанову Кабінету Міністрів України та наказ Міністерства оборони України, – уточнює юрист.

Обласний військовий комісар записав дані Богдана Зобенька, телефон Черкаського офісу і попросив почекати. Хвилин за 30-40 юристові зателефонував чоловік, який представився заступником обласного військового комісара, та зазначив, що вони зв’язалися з Чорнобаївським військкоматом і Богдана вже поставили на облік.

Військовослужбовець щиро подякував співробітникам «Центру права», а ті в свою чергу вкотре пересвідчилися: звернення по безоплатну правову допомогу – реальний шанс уникнути виконання безглуздих вимог, захистити свої права і вирішити проблему в правовому полі.

Довідка
Черкаська обласна ГО «Центр права» реалізує пект «Доступ до якісної правової допомоги в тому числі ромської громади. Стаціонарне та виїздне надання правової допомоги» за підтримки програмної ініціативи «Права людини і правосуддя» Міжнародного фонду «Відродження».

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×