facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Військові частини ліквідували – пільговий стаж не рахували

Дата публікації: 19.01.2017

Протягом 5 років фахівці Чугуївської правозахисної групи надавали правову допомогу людині поважного віку, яка боролася за своє право на пільгову пенсію.

Як повідомляє портал “Правовий простір”, спочатку цією справою займалися юристи Центру правової інформації та консультацій ЧПГ – і добилися рішення суду першої інстанції та ухвали апеляційного суду – на користь пенсіонера. Невгамовні чиновники від Пенсійного фонду подали касаційну скаргу – і от нещодавно вже правники офісу Мережі правового розвитку Чугуївської правозахисної групи домоглися правової перемоги у Вищому адміністративному суді України.

Нагадаємо, до Чугуївської правозахисної групи звернувся Георгій Іванович*, який поскаржився на те, що Головне управління Пенсійного фонду України в Харківській області відмовило йому в підтвердженні періодів роботи, які дають право на призначення пенсії на пільгових умовах: з 3 липня 1981 року по 18 вересня 1983 року за посадою майстра ділянки, з 19 вересня 1983 року по 19 березня 1996 року – виконавця робіт.

У ці періоди Георгій Іванович працював у військових частинах, розбудовував будинки для військових та суміжну інфраструктуру, тим самим, до речі, сприяв зміцненню обороноздатності нашої країни.

Проте рішенням ГУ ПФУ в Харківській області від 30 березня 2011 року йому було відмовлено у підтвердженні стажу роботи в ці спірні періоди, оскільки, мовляв, чоловік не надав на розгляд комісії документів про ліквідацію військових частин 67903 та 52337 без визнання правонаступника.

Правозахисники допомогли Георгію Івановичу зібрати необхідні архівні довідки та в суді довели, що ліквідація військових частин 67903 та 52337 без визначення правонаступника та при наявності відповідних записів у трудовій книзі, які підтверджені копіями наказів та відомостей, що містяться в архівних довідках, не може бути підставою для обмеження пенсійних прав позивача.

Постановою Чугуївського міського суду Харківської області від 6 вересня 2011 року, залишеною без змін ухвалою Харківського апеляційного адміністративного суду від 5 вересня 2012 року, позов було задоволено: відповідача в особі комісії з питань підтвердження стажу роботи на посадах, що дають право на призначення пенсії на пільгових умовах при ГУ ПФУ Харківській області, зобов’язано підтвердити та зарахувати позивачу до пільгового стажу спірні періоди праці.

Однак працівники Пенсійного фонду подали касаційну скаргу. І черга до її розгляду дійшла тільки зараз. Юристи офісу Мережі правового розвитку Чугуївської правозахисної групи і цього разу допомогли пенсіонеру скласти фахові заперечення на скаргу.

І кваліфікована правова позиція правозахисників була підтримана колегією суддів ВАСУ. Судді підкреслили, що позивачем при зверненні до ГУ ПФУ в Харківській області із заявою про підтвердження періодів роботи, що дають право на призначення пенсії на пільгових умовах, було надано трудову книжку, копії наказів командирів військових частин, в яких він працював, а також копії відповідних архівних довідок. І в даному випадку архівні довідки підтверджують факт існування військових частин 67903 та 52337, у яких працював позивач у спірний період, та «являються безспірними доказами на підтвердження трудового стажу позивача, що породжує виникнення права на зарахування пільгового стажу».

Касаційну скаргу Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області було вирішено залишити без задоволення, а постанову Чугуївського міського суду Харківської області та ухвалу Харківського апеляційного адміністративного суду – без змін.

І ухвала оскарженню не підлягає. Отже, у цій справі поставлена жирна крапка – на користь прав і законних інтересів людини!

* Ім’я змінено з етичних міркувань.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×