facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Вінничанин зекономив на оплаті комунальних послуг

Дата публікації: 24.04.2019

Автор: Оксана Яцюк/Подільський центр прав людини

Мешканець Вінниці встановив газовий лічильник за власний кошт, але підприємство відмовилося компенсувати йому витрати. Повернути гроші, як і передбачає закон, чоловікові допомогли у Вінницькому офісі Мережі правового розвитку.

Українське законодавство визначає, що до 1 січня 2021 року суб’єкти господарювання, які здійснюють розподіл природного газу на відповідній території, зобов’язані забезпечити встановлення лічильників газу для населення, що проживає у квартирах та приватних будинках, в яких газ використовується, зокрема тільки для приготування їжі. «Навіщо чекати до 2021?» – подумав Семен Маланчук* з Вінниці. Ціна на газ суттєво збільшилася, і ощадливий чоловік зрозумів, що прилади обліку допоможуть йому зекономити вже зараз. Вінничанин придбав лічильник за власний кошти і оплатив його встановлення у квартирі. Власне, скористався правом, передбаченим ч. 2 ст. 3 Закону України «Про забезпечення комерційного обліку природного газу» . Згідно з Законом, побутові споживачі природного газу – фізичні особи (населення) можуть самостійно забезпечити встановлення індивідуальних приладів обліку природного газу (індивідуальних лічильників) з подальшою компенсацією таких витрат за рахунок коштів, які ними сплачуються за тарифом на розподіл природного газу.
Пан Семен звернувся із заявою до підприємства «Вінницягаз» з проханням компенсувати витрати в сумі 3400 грн. Всупереч вимогам закону йому відмовили у відшкодуванні витрат на встановлення лічильника.
Тоді чоловік і звернувся до Офісу при громадській організації «Подільський центр прав людини». Адвокат Михайло Бардин підтвердив, що вимоги споживача правомірні. Компенсація за встановлення лічильника має виплачуватись згідно з Законом України «Про забезпечення комерційного обліку природного газу». Якщо підприємство відмовляється, варто звернутись до суду.
Семен Маланчук скористався порадою правозахисників. Суд став на його сторону і зобов’язав підприємство відшкодувати витрачені споживачем кошти на встановлення лічильника.

*Персональні дані змінено з етичних мркувань.

P.S. Офіси Мережі правового розвитку створені та працюють за підтримки  програмної ініціативи «Права людини та правосуддя» Міжнародного Фонду «Відродження».

Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його авторам і можуть не співпадати з думкою Міжнародного фонду «Відродження».

 

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×