facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Винуватець ДТП заплатить постраждалій переселенці за завдану шкоду

Дата публікації: 22.12.2017

На Дворічанщині мотоцикліст збив переселенку, яка йшла на роботу в нічну зміну. У жінки були численні переломи та інші травми. Довго лікувалася, проте повністю видужати так і не змогла – отримала третю групу інвалідності. Винуватець ДТП частково дав грошей на лікування постраждалої, обіцяв і далі підтримувати фінансово, проте про обіцянку забув. Завдяки професійній та грамотній правовій підтримці юриста Дворічанського Офісу Мережі правового розвитку Віталія Бабики жінка має отримати від чоловіка більш ніж 40 тисяч гривень.

Як повідомдяє ІРЦ “Правовий простір”, до Дворічанського Офісу Мережі правового розвитку при ГО «Фонд сільських громад Дворічанщини» звернулася Марія Іванівна*. Розповіла, що після початку бойових дій на сході України вона була змушена фактично почати життя заново. Переїхала до Дворічанського району Харківської області, знайшла нове житло та влаштувалась на роботу. Проте на цьому чорна смуга у її житті не закінчилася.

У 2016 році, коли Марія Іванівна йшла на роботу у нічну зміну, її збив мотоцикліст. Жінка отримала численні переломи та інші травми.

Дві болісних операції, третя група інвалідності та необхідність подальшого лікування – такими стали наслідки нічного ДТП.

Винуватець аварії частково компенсував жінці витрати на лікування і пообіцяв, що й далі буде підтримувати. Проте про обіцянку забув. І жінка залишилася сам на сам зі своєю бідою.

Коли Марія Іванівна дізналася у сільській раді про роботу Офісу Мережі правового розвитку, то одразу звернулася за консультацією. Після розмови з юристом Віталієм Бабикою, вона вирішила відстоювати свої права в суді. Правник зібрав необхідний пакет документів для звернення до суду, підготував позовну заяву, у якій жінка просила стягнути з винуватця ДТП витрати на лікування (2 951 грн. 40 коп) та завдану моральну шкоду в розмірі 100 000 тисяч гривень.

Правник Офісу представив інтереси жінки у суді. Справа Марії Іванівни розглядалася майже чотири місяці. Кілька разів сторони намагалися укласти мирову угоду, проте безрезультатно.

Врешті решт, суд вирішив, що винуватець ДТП має виплатити постраждалій переселенці 2951 грн 40 коп матеріальної шкоди та 40 тисяч моральної.

Марія Іванівна задоволена таким рішенням.

Сторона відповідача відмовилася подавати апеляційну скаргу. Тож, рішення стало законним. Зараз Марія Іванівна разом з працівниками Офісу домагається його виконання.

Посилання на рішення в ЄДРСРhttp://reyestr.court.gov.ua/Review/69845497


*Ім’я змінено з етичних міркувань.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×