facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Військовослужбовець отримав індексацію та одноразову грошову допомогу, які не бажала виплачувати військова частина

Військова частина відмовилася виплатити захиснику України при звільненні індексацію та одноразову допомогу у розмірі 50% від місячного грошового забезпечення за кожний повний календарний рік служби. Суд визнав такі дії незаконними – і гроші військовослужбовець отримає у повному обсязі. Захистити право на законні виплати учаснику бойових дій допомогли у Вінницькому офісі Мережі правового розвитку.

Учасник бойових дій Ігор Власенко* звернувся до Офісу при громадській організації «Подільський центр прав людини» у жовтні поточного року з проханням надати йому допомогу в питанні грошового забезпечення військових. Розповів, що із 2015 по 2021 рік проходив військову службу, брав участь у бойових діях.

Захисник знав, що відповідно до діючого законодавства, грошове забезпечення військовослужбовців підлягає індексації. Крім цього, при звільненні з військової служби він мав право отримати одноразову грошову допомогу. Однак коли Ігор звільнявся зі служби, військова частина, у якій він служив, відмовилася виплатити йому належні кошти.

Юрист Подільського центру прав людини Олександр Довбиш порадив чоловікові вирішувати питання через суд і підготував позовну заяву до Вінницького окружного адміністративного суду.

На фото: Олександр Довбиш, юрист Вінницького офісу МПР.

В ній зокрема зазначив, що позивачу не проведено нарахування та виплату індексації грошового забезпечення за період з 01 квітня 2015 року по 28 лютого 2018 року. Крім того, на день звільнення зі служби позивачу не нарахували й не виплатили одноразову грошову допомогу в розмірі 50 % місячного грошового забезпечення за кожний повний календарний рік служби, як того вимагає частина 2 статті 15 Закону України “Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей”.

Під час розгляду справи суд встановив,  що загальна вислуга років Ігоря станом на час його звільнення зі служби становила понад 15 років і 3 місяці, що дає йому право на отримання одноразової грошової допомоги при звільненні. Також суд зробив висновок, що захиснику дійсно необґрунтовано відмовили у виплаті одноразової грошової допомоги в розмірі 50% місячного грошового забезпечення за кожний повний календарний рік служби.

Отже, суд позовну заяву задовольнив**. А військову частину, де служив Ігор, зобов’язали нарахувати та виплатити і індексацію, і  одноразову грошову допомогу в розмірі 50% місячного грошового забезпечення за кожний повний календарний рік служби.

*Персональні дані змінено з етичних міркувань.

**Посилання на рішення суду: https://reyestr.court.gov.ua/Review/100362970

P.S. Будьте в курсі кожної новини та події – підпишіться на наш Telegram-канал: https://t.me/LegalDevelopmentNetwork

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×