facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Військовослужбовець отримав індексацію та одноразову грошову допомогу, які не бажала виплачувати військова частина

Дата публікації: 23.11.2021

Військова частина відмовилася виплатити захиснику України при звільненні індексацію та одноразову допомогу у розмірі 50% від місячного грошового забезпечення за кожний повний календарний рік служби. Суд визнав такі дії незаконними – і гроші військовослужбовець отримає у повному обсязі. Захистити право на законні виплати учаснику бойових дій допомогли у Вінницькому офісі Мережі правового розвитку.

Учасник бойових дій Ігор Власенко* звернувся до Офісу при громадській організації «Подільський центр прав людини» у жовтні поточного року з проханням надати йому допомогу в питанні грошового забезпечення військових. Розповів, що із 2015 по 2021 рік проходив військову службу, брав участь у бойових діях.

Захисник знав, що відповідно до діючого законодавства, грошове забезпечення військовослужбовців підлягає індексації. Крім цього, при звільненні з військової служби він мав право отримати одноразову грошову допомогу. Однак коли Ігор звільнявся зі служби, військова частина, у якій він служив, відмовилася виплатити йому належні кошти.

Юрист Подільського центру прав людини Олександр Довбиш порадив чоловікові вирішувати питання через суд і підготував позовну заяву до Вінницького окружного адміністративного суду.

На фото: Олександр Довбиш, юрист Вінницького офісу МПР.

В ній зокрема зазначив, що позивачу не проведено нарахування та виплату індексації грошового забезпечення за період з 01 квітня 2015 року по 28 лютого 2018 року. Крім того, на день звільнення зі служби позивачу не нарахували й не виплатили одноразову грошову допомогу в розмірі 50 % місячного грошового забезпечення за кожний повний календарний рік служби, як того вимагає частина 2 статті 15 Закону України “Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей”.

Під час розгляду справи суд встановив,  що загальна вислуга років Ігоря станом на час його звільнення зі служби становила понад 15 років і 3 місяці, що дає йому право на отримання одноразової грошової допомоги при звільненні. Також суд зробив висновок, що захиснику дійсно необґрунтовано відмовили у виплаті одноразової грошової допомоги в розмірі 50% місячного грошового забезпечення за кожний повний календарний рік служби.

Отже, суд позовну заяву задовольнив**. А військову частину, де служив Ігор, зобов’язали нарахувати та виплатити і індексацію, і  одноразову грошову допомогу в розмірі 50% місячного грошового забезпечення за кожний повний календарний рік служби.

*Персональні дані змінено з етичних міркувань.

**Посилання на рішення суду: https://reyestr.court.gov.ua/Review/100362970

P.S. Будьте в курсі кожної новини та події – підпишіться на наш Telegram-канал: https://t.me/LegalDevelopmentNetwork

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×