facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Влада та громадськість трьох ОТГ об’єдналися для захисту прав жінок та дітей

Дата публікації: 21.02.2019

Автор: Білозерський центр регіонального розвитку

Прикладом ефективного управнення та експертно-правової підтримки громад є ініціатива*, яку почали втілювати  з початку 2019 року на Білозерщині. Так, у трьох об’єднаних територіальних громадах району влада та громадськість об’єднали свої зусилля для захисту прав жінок та дітей. Це стало можливим завдяки спільним зусиллям Білозерського офісу Мережі правового розвитку, Білозерської селищної ради, Станіславської та Музиківської сільських рад.

  • Аналіз звернень громадян до громадської організації «Білозерський центр регіонального розвитку», на базі якої працює наш Офіс, показав, що за безоплатною правовою допомогою найчастіше звертаються представники вразливих категорій населення, – розповідає  юристка Офісу, керівниця проекту «Посилення правових можливостей об’єднаних громад у захисті прав дітей та жінок» Наталя Юшко (на фото).

Юристка відзначає, що 71% клієнтів офісу – це жінки з сільських громад Білозерського району. Кожна третя жінка звертається задля вирішення питання, що стосується сімейного права. Так,  у 2018 році найбільша кількість звернень до юриста стосувалася стягнення аліментів, розірвання шлюбу, позбавлення батьківських прав. У більшості випадків жінки, які звертаються за безоплатною правовою допомогою, потребують і психологічної допомоги, і соціальних послуг.

  • Напередодні у ході робочих  зустрічей із керівниками державних установ та органів місцевого самоврядування ми визначили основні напрямки співпраці щодо протидії домашньому насильству та захисту прав дітей у рамках реалізації Закону «Про запобігання та протидію домашньому насильству». Адже нині ще не всі зміни в законодавстві розтлумачені в повному обсязі, – додає керівниця проекту.

Майже річний проект має на меті покращення відповідності існуючих законів та практики їх застосування в Україні, особливо у сфері гендерної рівності та запобігання домашньому насильству. Щоб цього досягти, учасники проекту планують налагодити  співпрацю між суб’єктами надання правової та соціальної допомоги, провести роботу з посилення їх інституційної спроможності, напрацювати місцеві нормативно-правові акти, підвищити рівень правової культури населення.
Паралельно з цим мешканцям сільських  громад надаватимуть  безоплатну правову та психологічну допомогу. Органам місцевого самоврядування та їх підрозділам, а також громадянам фахівці Офісу надаватимуть практичну, методичну та консультаційну допомогу у вирішенні питань щодо соціального захисту дітей та жінок, юридичної допомоги особам, які опинилися у складних сімейних обставинах.
Велику увага в рамках проекту приділятимуть правопросвітницькій діяльності. Для формування правової культури будуть проведені тренінги щодо прав дітей для школярів, робочі зустрічі з представниками педагогічних колективів, семінари для депутатів, соціальних працівників щодо правових механізмів захисту прав дітей та жінок.

*Ініціативу підтримав Міжнародний фонд «Відродження».

Безоплатну правову та психологічну допомогу можна отримати в офісі ГО «Білозерський центр регіонального розвитку» за адресою:
смт. Білозерка вул. Свободи, 86-а (ІІ поверх будинку торгівлі Безпоясного).
Телефони для довідок: (055547) 33-7-768, (095) 087-48-60, (068) 538-90-06

P.S. Офіси Мережі правового розвитку створені та працюють за підтримки  програмної ініціативи «Права людини та правосуддя» Міжнародного Фонду «Відродження».

Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його авторам і можуть не співпадати з думкою Міжнародного фонду «Відродження».

 

 

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×