facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Власне розслідування юриста: куди поділися 100 тисяч із бюджету сільради

Дата публікації: 05.11.2018

Автор: Чугуївська правозахисна група

Юрист Чугуївського офісу Мережі правового розвитку Роман Лихачов провів власне розслідування і виявив, що з бюджету Есхарівської сільради Чугуївського району Харківської області пішли «в нікуди» 100 тисяч гривень. Гроші буцімто направлялися певному підприємцю, який мав відремонтувати сільську дорогу. Однак, терміни, зазначені у відповідному договорі, давно минули, а дорогу ніхто ремонтувати й не починав…

Ця антикорупційна історія почалася з того, що юрист Офісу при Чугуївській правозахисній групі Роман Лихачов промоніторив веб-портал використання публічних коштів «Є-дата» і виявив, що Есхарівська селищна рада Чугуївського району Харківської області 14 травня 2018 року зі свого бюджету списала 100 тисяч гривень. У графі «призначення платежу» значилося: ФОП Петращук Сергій Іванович*, за поточний ремонт асфальтобетонного покриття на площі Миру, дог. №3/2018 від 02.05.2018р.

Юрист вирішив провести власне розслідування. Аби з’ясувати, наскільки правомірно були  перераховані кошти, він ознайомився із договором. На сайті «ProZorro» Лихачов знайшов акт, який є системною реформою тендерного процесу в електронних публічних та державних закупівлях в Україні. Під час пошуку виявив інформацію про укладення договору між Есхарівською селищною радою Чугуївського району Харківської області та ФО-П Петращук Сергій Іванович про надання послуг №3/2018 від 02.05.2018 року, предметом якого є «Поточний ремонт асфальтобетонного покриття на Площі Миру в смт. Есхар Чугуївського району Харківської області», ДК 021:2015-45233251-3 «відновлення покриття».

Ознайомившись із умовами договору про надання послуг, експерт встановив, що пунктом 2 цього документа визначено вартість послуг, що доручаються «Підряднику» (ФО-П Петращук Сергій Іванович), яка становить 199 тис 989 грн 22 коп. Згідно з пунктом 3 цього ж договору термін виконання робіт складає 60 календарних днів із моменту його підписання, тобто до 2 липня 2018 року.
Юрист також встановив, що з бюджетних коштів Есхарівської сільради 14 травня 2018 року на виконання вказаного договору було списано частину коштів у сумі 100 тис грн.

Проаналізувавши інформацію, викладену на сайті «Є-дата», Роман Лихачов звернувся до депутатів Есхарівської селищної ради з проханням надати пояснення щодо вказаного договору, адже, як було відомо на той час юристу, жодних робіт з ремонту доріг у селищі не проводилося.
Депутати роз’яснили, що 7 червня 2018 року тодішній селищний голова написав заяву про звільнення. При цьому про укладання договору щодо ремонту дороги про надання послуг депутатам ради нічого не повідомив.
Водночас підтвердилися дані по те, що, дійсно, з рахунку селищної ради на виконання вказаного договору були списані бюджетні кошти у сумі 100 тис грн.

Роман Лихачов повідомив про виявлені порушення Мережу антикорупційних центрів. Голова Мережі на основі отриманих даних подав заяву про внесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками складу кримінального правопорушення – злочину, передбаченого ч. 2 ст. 191 Кримінального Кодексу України (привласнення, розтрата або заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовою осою своїм службовим становищем).
Наразі ведеться досудове розслідування, яке має виявити, чи є у справі ознаки корупції і хто привласнив бюджетні гроші.

*Персональні дані змінено з етичних міркувань.

P.S. Офіси Мережі правового розвитку створені та працюють за підтримки  програмної ініціативи «Права людини та правосуддя» Міжнародного Фонду «Відродження».

Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його авторам і можуть не співпадати з думкою Міжнародного фонду «Відродження».

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×