facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Водій не платитиме штраф за вимушену стоянку

Дата публікації: 02.06.2020

Автор: Анна Таранік/Чугуївська правозахисна група

Мешканцю Харківщини незаконно винесли поставу про порушення правил дорожнього руху. Довести це чоловікову допомогли юристи Першого громадського центру правосуддя на Харківщині, сформованого на базі Чугуївської правозахисної групи.

Пан Андрій* розповів співробітникам Центру, куди звернувся по безоплатну правову допомогу, що патрульна поліція незаконно винесла постанову про накладення на нього штрафу. Справа про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксоване не в автоматичному режимі, вже була в суді.

Однак водій стверджував, що правил не порушував. Так, він дійсно зупинив свій автомобіль у неналежному місці – однак на то були об’єктиві причини. Зупинка була вимушеною через те, що малолітньому пасажиру, який їхав у його автівці, стало зле.

Зупинившись, Андрій увімкнув аварійну сигналізацію. До нього підійшли працівники поліції і звинуватили в тому, що він зупинився на місці, позначеному дорожньою розміткою як «місця для інвалідів», і що це є порушенням. А коли водій почав пояснювати ситуацію, на аргументи не відреагували та винесли постанову.

  • Проте, згідно з Правилами дорожнього руху України та Кодексом України про адміністративні правопорушення, правопорушенням є зупинка чи стоянка транспортних засобів на місцях, позначених відповідними дорожніми знаками або дорожньою розміткою, на яких дозволено зупинку чи стоянку лише транспортних засобів, якими керують водії з інвалідністю або водії, що перевозять осіб з інвалідністю (крім вимушеної стоянки).
    Саме вимушеною стоянкою і була ситуація в даному випадку. А отже, штраф накладено незаконно, – прокоментував ситуацію адвокат ЧПГ Олексій Кремльов.

Він допоміг Андрію скласти позовну заяву до суду про оскарження дій патрульних, де було зокрема зазначено: оскільки поліцейські не мали жодних фото- та відеодоказів, а стоянка була вимушеною, громадянин не порушив жодного з Правил дорожнього руху України.
Суд визнав** постанову поліції незаконною. Водій штраф не платитиме.  

*Ім’я змінено з етичних міркувань.*
*Посилання на рішення суду: http://reyestr.court.gov.ua/Review/85632935

P.S Публікація здійснена за підтримки американського народу, наданої через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках Програми «Нове правосуддя».

Погляди авторів, викладені у матеріалі, не обов’язково відображають погляди Агентства США з міжнародного розвитку або уряду Сполучених Штатів Америки.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×