facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Вийдеш із дому – позбавлять пенсії?

Дата публікації: 09.08.2018

Автор: ГО “Громадська платформа”

«Мене позбавили пенсії. На яких підставах, не розумію». З такою бідою прийшла до Сєверодонецького офісу Мережі правового розвитку пенсіонерка Ніна Кругляк*.

Жінка розповіла, що має статус тимчасово переміщеної особи. Час від часу їздить у сусідній Луганськ, який є тимчасово непідконтрольною Україні територією. Там у пані Ніни залишилося деяке майно, тож, вона перевіряє, чи все з ним гаразд.
У травні 2018 року жінка дізналася, що їй заблокували пенсійну картку. Спробувала самостійно розібратися з проблемою – звернулася до місцевого управління Пенсійного фонду за роз’ясненнями. Там їй відповіли: мовляв, була певна перевірка, працівники відомства ходили по квартирах, а пані Ніни у той час вдома не було. От їй і припинили видачу пенсії.
Жінка намагалася пояснити, що не знала ні про яку незрозумілу для неї перевірку, але ці аргументи на чиновників не подіяли. Тому пенсіонерка  і звернулася по допомогу до правників.
Юрист Офісу при громадській організації «Громадська платформа» Юрій Феленко вивчив усі обставини справи і пояснив, що це була перевірка тимчасово переміщених осіб за місцем їхнього проживання. Однак згідно з рішенням Верховного Суду, дії Пенсійного фонду України (ПФУ) щодо блокування пенсійних виплат визнано незаконними.

  • Припинення нарахування та виплати пенсій за наслідками відсутності тимчасово переміщених осіб за місцем їхнього проживання на період проведення перевірок не є підставою для блокування та припинення будь-яких виплат, – уточнює юрист.

Він порадив Ніні Кругляк звернутися до суду задля визнання незаконними дій ПФУ. Для цього їй необхідно було отримати письмову відповідь від Пенсійного фонду, чому вона на сьогодні не отримує пенсію. Такий запит Юрій Феленко також допоміг оформити. Отримавши відповідь від ПФУ, пані Ніна звернулася до суду, який задовольнив її позов.

Ім’я змінено з етичних міркувань.

P.S. Офіси Мережі правового розвитку створені та працюють за підтримки програмної ініціативи «Права людини та правосуддя» Міжнародного Фонду «Відродження».

Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його авторам і можуть не співпадати з думкою Міжнародного фонду «Відродження».

 

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×