facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Виконавча служба «не квапилася»: боржник повернув гроші тільки через 10 років

Дата публікації: 13.02.2019

Автор: Марина Лисич, БМГО «Правова єдність»

Ухвалене судом рішення на користь того, хто звертався з позовом, ще не означає, що воно буде виконане. Адже суд наділений повноваженнями приймати певні рішення, постанови та ухвали, а самим виконанням рішення займається інша структура – виконавча служба. З випадком невиконання судового рішення стикнулася мешканка Київщини – і прийшла зі своєю проблемою до  Білоцерківського офісу Мережі правового розвитку.

Юристам Офісу при громадській організації «Правова єдність» Віра Михайлівна* розповіла, що ще в 2009 році Білоцерківський міськрайонний суд прийняв рішення про стягнення з громадянина Григорія Петрова* на її користь близько 6 тисяч гривень. Ці кошти вона позичила йому як родичеві, з яким у неї були добрі стосунки. Згідно з розпискою, чоловік мав повернути борг у листопаді 2008 року. Але, коли прийшов час повертати кошти, пан Григорій став уникати контактів з Вірою Михайлівною, а потім взагалі сказав, що нічого у неї не позичав. Жінка вимушена була позиватися до суду. Суд задовольнив її вимоги, і вона подала виконавчий лист до виконавчої служби для примусового стягнення з Григорія Петрова грошей. Проте пройшло вже майже 10 років, а кошти їй так і не повернули. Протягом цього часу жінка постійно зверталася у міський відділ ДВС зі скаргами, які залишалися без реакції.
Зневірившись у тому, що вона отримає свої кревні, Віра Михайлівна прийшла до Білоцерківського офісу МПР, аби отримати безоплатну правову допомогу.
Юристка Офісу Марина Лисич проаналізувала всі документи, і серед них не виявилося жодного письмового звернення у відділ державної виконавчої служби – як виявилося, всі звернення були усними. Відтак юристка допомогла скласти письмову скаргу на бездіяльність державного виконавця, який займається справою Віри Михайлівни. Однією з вимог, зазначених у документі, була наступна: накласти арешт на майно Григорія Петрова.
Реакція була практично миттєвою. Державний виконавець викликав боржника, і той погодився сплатити заборговані кошти, адже під приціл виконавчої служби потрапив його автомобіль, за рахунок якого виконавці могли задовольнити вимоги позивачки. Боржник кошти повернув, а Віра Михайлівна полегшено зітхнула: нарешті через 10 років її поневірянь рішення суду все-таки було виконано.

*Персональні дані змінено з етичних міркувань.

P.S. Офіси Мережі правового розвитку створені та працюють за підтримки  програмної ініціативи «Права людини та правосуддя» Міжнародного Фонду «Відродження»Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його авторам і можуть не співпадати з думкою Міжнародного фонду «Відродження».

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×