facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Виконавча служба зняла арешт з банківських рахунків до рішення суду

Дата публікації: 12.03.2020

Автор: Юлія Марукян/Чугуївська правозахисна група

Чи можна зняти арешт з мого банківського рахунку, який виконавча служба наклала внаслідок заборгованості за рішенням суду? З таким питанням до Чугуївського офісу Мережі правового розвитку звернувся мешканець Харківщини. Непросту ситуацію, в якій клієнт був буквально позбавлений коштів на існування, юристи Офісу при Чугуївській правозахисній групі розв’язали через суд.

Під час консультації, яку надав адвокат Чугуївської правозахисної групи Антон Биченко, чоловік розповів, що у 2019 році за рішенням Чугуївського міського суду з нього на користь одного з місцевих вузів було стягнуто компенсацію у розмірі понад 100 тис грн. Однак через те, що платити було нічим, заборгованість він не погасив. Саме тому виконавча служба, аби примусово виконати рішення суду, наклала арешт на банківський рахунок (банківську картку) клієнта.
Фактично цим вона позбавила його права на існування, адже саме на цю картку чоловік отримував зарплатню, що є його єдиним джерелом доходу. Вивчаючи матеріали справи, адвокат  встановив, що такий арешт виконавча служба наклала протиправно, адже відповідно до чинного законодавства, із заробітної плати може бути утримано за виконавчими документами не більше 20% щомісяця.

Адвокат коментує:

 • Необхідно звернути увагу, що банк в якому арештовано кошти боржника, відповідно до ст. 52 ЗУ «Про виконавче провадження» не повідомив виконавця про цільове призначення рахунку та не повернув постанову виконавця без виконання в частині арешту коштів, що знаходяться на таких рахунках.
  Статтею 43 Конституції України гарантовано, що право на своєчасне одержання винагороди за працю захищається законом; громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності та в інших випадках, передбачених законом.
  Частиною 1 статті 
  115, ч. 5 ст. 97 КЗпП України, ст. 22, ч. 1,6 ст.24, ч. 3 ст. 15 ЗУ «Про оплату праці» визначено, що своєчасність та обсяги виплати заробітної плати працівникам не можуть бути поставлені в залежність від здійснення інших платежів та їх черговості. Оплата праці працівників підприємства здійснюється в першочерговому порядку. Всі інші платежі здійснюються підприємством після виконання зобов’язань щодо оплати праці.
  В частині 1 статті 6Закону України «Про виконавче провадження» вказано, що державний виконавець зобов’язаний використовувати надані йому права відповідно до закону і не допускати у своїй діяльності порушення прав та законних інтересів фізичних і юридичних осіб.
  Отже, державним виконавцем при винесенні оскаржуваної постанови накладено арешт, зокрема і на рахунок, на який зараховується заробітна плата
  .

Антон Биченко допоміг чоловіку скласти скаргу до суду на постанову державного виконавця про арешт коштів боржника та представив інтереси клієнта в суді під час розгляду справи*.

Вже під час першого судового засідання представник виконавчої служби повідомив, що одразу ж після отримання інформації про відкриття судового провадження, арешт з рахунку зняли. У службі свої попередні дії аргументували тим, що не мали інформації про призначення банківської карти, відтак не знали про нарахування на неї заробітної плати. Розібравшись із призначенням банківського рахунку та усвідомлюючи протиправність своїх дій, виконавча служба самостійно зняла арешт.

Тепер чоловік може вільно користуватися своїми коштами та погашати заборгованість по мірі можливості.

*Посилання на рішення суду в Єдиному держреєстрі судових рішень:

http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/86053220

P.S. Матеріал підготовлено за підтримки Міжнародного Фонду «Відродження» у межах проекту ««Безпечна та правоспроможна громада».

Матеріал відображає позицію автора і не обов’язково збігається з позицією Міжнародного фонду «Відродження».

Будьте в курсі кожної новини та події — підпишіться на наш Telegram-канал: https://t.me/LegalDevelopmentNetwork

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×