facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

«Виписала» закордонних родичів – оформила субсидію

Дата публікації: 26.02.2020

Автор: «Агенція демократичного розвитку Донбасу»

«Прописала» у своїй квартирі онуків, і тепер не можу оформити субсидію». З такою проблемою до юристів Слов’янського офісу Мережі правового розвитку звернулася мешканка Донеччини.

Пенсіонерка пані Тамара пояснила, що в її квартирі зареєстровані повнолітні онуки, які ще в 2013 році разом із батьками виїхали за межі країни. Жодного контакту з бабусею родичі не підтримують, фінансово не допомагають. Водночас оформити субсидію, яка би полегшила пані Тамарі фінансову скруту, жінка не може через зареєстрованих у квартирі рідних. Та не розуміє, як вирішити це питання без їх присутності та згоди на «виписку».

Юристка Офісу при громадській організації «Агенція демократичного розвитку Донбасу» Лілія Олексенко надала жінці консультацію та пояснила, який є варіант вирішення ситуації.

Згідно зі ст.319 та ст.321 Цивільного кодексу (ЦК) України, власник має право володіти, користуватись, розпоряджатися своїм майном на власний розсуд, та ніхто не може бути протиправно позбавлений цього права чи обмежений у його здійсненні.
Також згідно зі ст.405 ЦК України член сім’ї власника житла втрачає право на користування цим житлом у разі відсутності члена сім’ї без поважних причин понад один рік, якщо інше не встановлено домовленістю між ним і власником житла або законом.
Тому для того, щоб зняти з реєстрації онуків, пані Тамарі потрібно:
– Подати до суду позовну заяву про втрату онуками права користуватися житловим приміщенням на підставі ст.405 ЦК України,
– На підставі судового рішення, згідно зі ст.7 Закону «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні», онуків знімуть із реєстрації.
– Після цього пенсіонерка знову має звернутися щодо оформлення субсидії у відповідне відомство.
Надавши консультацію і пояснивши, які саме документи потрібно зібрати, юристка також допомогла пані Тамарі скласти заяву до суду про визнання онуків такими, що втратили право користування житловим приміщенням.
Далі, володіючи зрозумілим алгоритмом дій, жінка зможе оформити соціальну допомогу на комунальні послуги.

 

 

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×