facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Випив чаю на заправці – отримав штраф за водіння у нетверезому стані

Дата публікації: 19.03.2019

Автор: Оксана Яцюк/Подільський центр прав людини

Оскаржити несправедливість, з якою зіштовхнувся мешканець Вінниччини, допомогли правозахисники Офісу Мережі правового розвитку при громадській організації «Подільський центр прав людини». Інакше чоловікову довелося би виплатити понад 10 тисяч штрафу і втратити на рік право керувати автомобілем.

Того жовтневого ранку Василь Науменко* виїжджав із заправки і порушив правила дорожнього руху – сповільнив хід, хоча знак був «проїзд без зупинки заборонено». Водія наздогнали патрульні і склали протокол про порушення. А далі запропонували проїхати в наркодиспансер, на що Василь погодився, бо достеменно знав, що тверезий. У нього взяли сечу на аналіз і після лікарського огляду відпустили.
Через кілька днів Василя викликали до суду, де здивований чоловік дізнався, що керував авто в нетверезому стані. Про це свідчили результати медичного огляду. В сечі водія виявили барбітурати – речовину, яка може впливати на швидкість реакції при керуванні автомобілем.
На Василя Науменка наклали адміністративне стягнення – штраф 10 тис 200 грн з позбавленням права керування на рік.
У пошуках справедливості чоловік звернувся до Вінницького офісу Мережі правового розвитку.
Юрист Олександр Довбиш порадив водієві звернутися до суду і оскаржити стягнення. Адже в діях і поліцейських, і лікарів був цілий ряд порушень.
По-перше, інструкція з оформлення поліцейськими матеріалів про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху не в автоматичному режимі від 07 листопада 2015 року зобов’язує працівників поліції у разі виявлення підозри щодо стану сп’яніння відсторонити водія від керування транспортним засобом та супроводити його для здачі аналізів у наркологічний диспансер. Натомість Василь Науменко керував авто, коли їхав до медзакладу. Після лікарського огляду він, знову ж таки, сів за кермо. Це свідчить, що у поліцейських у момент зупинки водія не було достатніх підстав вважати, що він перебуває у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують його увагу та швидкість реакції, а відповідно не було і підстав для проведення будь-яких медичних оглядів.
По-друге, обставини проведення дослідження сечі також були незрозумілі. Аналіз був проведений методом експрес-тестування, а не шляхом лабораторних досліджень біологічного матеріалу, як цього вимагає Інструкція про порядок виявлення у водіїв ознак сп’яніння. Виявлені барбітурати є лікарським засобом, який входить до складу багатьох медичних препаратів і навіть чаю, тому у складеному протоколі про адмінправопорушення мало би бути зазначено перебування у стані сп’яніння під впливом лікарських засобів, що знижують увагу та швидкість реакції.
За допомоги юриста Василь Науменко подав апеляцію. Ретельно розглянувши обставини справи, суд став на бік водія і скасував постанову про його притягнення до адміністративної відповідальності.

*Персональні дані змінено з етичних міркувань.

**Посилання на рішення суду в Єдиному держреєстрі судових рішень: http://reyestr.court.gov.ua/Review/79859536  

P.S. Офіси Мережі правового розвитку створені та працюють за підтримки  програмної ініціативи «Права людини та правосуддя» Міжнародного Фонду «Відродження».

Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його авторам і можуть не співпадати з думкою Міжнародного фонду «Відродження».

 

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×