facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Взяла гроші і не допомогла: дідусь переміг у суді адвокатесу, яка його ошукала

Дата публікації: 03.04.2017

Як повідомляє портал “Правовий простір”, пенсіонера, людину з інвалідністю, ошукала жінка-адвокат: взяла гроші, а послуги так і не надала. Адвокатеса не хотіла повертати отримані кошти. Проте, завдяки юристам Ковельського офісу Мережі правового розвитку, з неї таки стягнуть необхідну суму. Стратегічна справа тривала понад півроку і завершилася перемогою пенсіонера в суді.

До юрисконсультів Офісу при громадській організації «Центр зростання громад» звернувся Микола Іванович* – пенсіонер, людина зі статусом “інвалід війни І групи”. Чоловік поскаржився на жінку-адвоката, яка взяла у нього гроші, а послуги так і не надала.

Микола Іванович хотів приватизувати квартиру, яку йому після смерті залишила мати. У родинних та правовстановлюючих документах на спадкове майно були описки у прізвищі.

Пенсіонер ще у вересні 2015 року за рекомендацією знайомої звернувся до адвокатеси за юридичною допомогою. Жінка уклала з ним договір про надання послуг, пообіцяла скласти позов та представляти інтереси інваліда в суді. Микола Іванович заплатив їй за послуги 3 тис 800 грн. Проте з 7 чи 8 засідань адвокатка була лише на одному. Тож пенсіонер-інвалід суд програв, адже фактично був без захисту.

Чоловік звернувся до адвокатеси з претензіями, адже гроші він заплатив, а вона своїх зобов’язань не виконала. Микола Іванович домовився з жінкою про те, що частину коштів – 2 300 грн – вона йому поверне до конкретної дати. Проте своєї обіцянки адвокатка не виконала, і чоловік вимушений був звернутися до правоохоронців. Як виявилося, адвокатеса ошукала не лише Миколу Івановича. На допитах жінка божилася, що віддасть гроші усім, кому винна. Справа була закрита за відсутності злочину у діях адвоката. Слідчий поліції порадив пенсіонеру звернутися до юристів, які надають безоплатну правову допомогу. І лише після цього справа зрушила з місця.

Юристи Офісу, до якого Микола Іванович прийшов у липні 2016 року, вивчили матеріали та склали позов до суду про розірвання угоди щодо надання послуг адвоката та відшкодування матеріальної і моральної шкоди за вчинені дії. Справа пенсіонера розглядалася у суді кілька місяців – станом на березень 2017 року її виграно.

Як зазначила юрисконсульт Наталія Дуброва, з адвокатеси мають стягнути 2 тис 300 грн. Юрист організації буде й надалі допомагати інваліду, доки адвокатеса не віддасть йому гроші.

До того ж, чоловік скоро оформить право власності на квартиру. У суді визнали, що документи з опискою у прізвищі належать його покійній матері.

Станом на сьогодні Микола Іванович чекає терміну для набрання чинності рішення для подальшого оформлення спадщини, – розповіла Наталія Дуброва.

Відзначимо, якби дідусь одразу звернувся не до платного адвоката, а до юристів Ковельського Офісу, то питання з квартирою вирішилося б набагато раніше, і він не втратив би кошти.

Коментар юриста

Відповідно до ч. 1 ст. 1166 ЦК України майнова шкода, завдана неправомірними рішеннями, діями чи бездіяльністю особистим немайновим правам фізичної або юридичної особи, а також шкода, завдана майну фізичної або юридичної особи, відшкодовується в повному обсязі особою, яка її завдала.

Частиною 1 ст. 1167 ЦК України передбачено, що моральна шкода, завдана фізичній або юридичній особі неправомірними рішеннями, діями чи бездіяльністю, відшкодовується особою, яка її завдала, за наявності її вини. Згідно ст. 1168 ЦК України, моральна шкода, завдана фізичній особі неправомірними діями чи бездіяльністю, відшкодовується особою, яка її завдала, а також в інших випадках, встановлених законом.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×