facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Як змусити несумлінних членів ОСББ платити за послуги

Дата публікації: 10.01.2019

Автор: Подільський центр прав людини

Окремі члени ОСББ відмовляються платити за надані об’єднанням послуги? Захищати права та інтереси усіх власників будинку варто через суд, радять юристи  Вінницького офісу Мережі правового розвитку, які мають у своїй практиці подібний успішний кейс.

До Офісу при громадській організації «Подільський центр прав людини» звернувся голова правління об’єднання співвласників багатоквартирного будинку (ОСББ) «Стахурського 16», що у місті Вінниця. Розповів, що створене два роки тому об’єднання стикнулося з проблемою неплатежів за надані ним послуги з утримання будинку. Троє співвласників уже понад рік нехтують своїм обов’язком платити за комунальні послуги.
На захист інтересів усіх співвласників будинку  юристи Офісу підготували та подали до Вінницького міського суду заяву про видачу судового наказу. В результаті її розгляду суд виніс рішення*, яким заяву ОСББ «Стахурського 16» задовольнив в повному обсязі. У своєму рішенні суд керувався ст. 526 Цивільного кодексу України та 160-164, 167, 168, 169 Цивільного процесуального кдексу України,
В результаті з боржників стягнули 2 тис 443 грн 99 коп боргу, а також 176 грн 20 коп судового збору та виконавчий збір.

  • Приклад вирішення питання про стягнення боргу з окремих членів ОСББ, що виник через невиконання ними обов’язків з оплати комунальних послуг з утримання будинку, показує реальність і перспективність судового захисту інтересів усіх співвласників багатоквартирного будинку, – зауважує керівник Офісу Михайло Бардин.

Посилання на рішення суду у Єдиному держреєстрі судових рішень: http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/74972683  http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/75357200

P.S. Офіси Мережі правового розвитку створені та працюють за підтримки  програмної ініціативи «Права людини та правосуддя» Міжнародного Фонду «Відродження».

Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його авторам і можуть не співпадати з думкою Міжнародного фонду «Відродження».

 

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×