facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Юристка «озброїла» жінку проти незаконних дій орендодавця

Дата публікації: 29.08.2023

 «Чи законно власник підвищив мені вартість оренди ще на 2 тисячі гривень?». Таким було перше запитання, з яким звернулася до ГО «Трикутник» мешканка Івано-Франківщини…

Як з’ясувалося з подальшого діалогу, вже понад рік пані Тетяна* мешкає у квартирі, яку орендує за 8 тисяч гривень на місяць, окрім цього окремо оплачує ще й комунальні платежі — все згідно з показниками лічильника.
За словами жінки, укладеного договору вона не має, гроші переказувала господарю на банківську картку. Тепер же власник квартири вимагає, щоб вона платила на 2 тисячі гривень більше щомісяця і при цьому  погрожує викликати поліцію та примусово виселити, якщо вона не пристане на його умови.
 
Пані Тетяна розповіла, що хотіла звернутися в податкову зі скаргою щодо небажання власника укладати договір оренди та приховування доходів з метою уникнення оподаткування. При цьому наголошувала, що на укладанні договору вона наполягала одразу, як почала орендувати житло, відтоді кілька разів нагадувала господарю про це, — пояснює юристка «Трикутника» Інна Колесник.

Інна Колесник , юристка ГО «Трикутник» 
(м. Коломия).

Вивчивши ситуацію та проконсультувавши клієнтку, юристка підготувала шаблон договору оренди для двох сторін, в якому прописані детальні умови проживання, сума платежів та інші реальні умови оренди, умови виселення та терміни попередження, умови повернення чи неповернення сум авансу.

  • Ми також роз’яснили пані Тетяні алгоритм дій у випадку, якщо господар таки викличе поліцію, і куди жінка може звернутися в разу застосування ним погроз чи іншого впливу, — додає Інна Колесник. — Також запропонували укласти договір з адвокатом для супроводу цієї справи, якщо виникне необхідність подати від імені та в інтересах клієнтки звернення в поліцію чи до суду.

Тепер, знаючи свої права та правові алгоритми, жінка за підтримки юристів зможе розв’язати ситуацію з орендодавцем — залежно від того, який зі сценаріїв складеться у процесі їхнього подальшого спілкування.

* Ім’я змінено з етичних міркувань.

Матеріал створено за підтримки міжнародної благодійної платформи GlobalGiving,Фонду Чарльза Стюарта Мотта. Зміст публікації є виключно відповідальністю громадської спілки «Мережа правового розвитку».


P. S. Більше актуальної інформації на правову та гуманітарну тематику – у спецрубриці #StandWithUkraine. В ній акумулюємо матеріали, які можуть стати в нагоді тим, хто страждає, чиї права порушуються внаслідок війни рф проти України.


ВИ МОЖЕТЕНАШУ РОБОТУ СВОЇМ ВНЕСКОМ

Будьте в курсі кожної новини та події – підпишіться на наш Telegram-канал: https://t.me/LegalDevelopmentNetwork

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×