facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Юристи громадської організації «Скадовщина – мій рідний край» врятували вибори у південному регіоні Херсонщини

Дата публікації: 06.10.2020

Автор: ГО «Скадовщина – мій рідний край»

Якби не активна громадянська позиція та професійність юристів Скадовського офісу Мережі правового розвитку, місцеві вибори 25 жовтня 2020 року на півдні Херсонщини могли би бути визнані незаконними. Вивчивши завчасно постанови, прийняті Скадовською районною територіальною виборчою комісією при створенні сільських, селищних тервиборчкомів, співробітники офісу при громадській організації «Скадовщина – мій рідний край» виявили грубі порушення законодавства. Це допомогло захистити права місцевих виборців і фактично врятувати вибори у південному регіоні Херсонської області.

Зокрема порушення стосувалися виконання Постанови ЦВК від 8 серпня 2020 №160 «Про перші вибори депутатів сільських, селищних, міських рад територіальних громад і відповідних сільських, селищних, міських голів 25 жовтня 2020 року», Постанови ВРУ «Про утворення та ліквідацію районів» від 17 липня 2020 року №807-ІХ та розпорядження КМУ від 12 червня 2020 №726 «Про визначення адміністративних центрів та затвердження територій територіальних громад Херсонської області».
Першим кроком до порушення вищезазначених нормативних документів, на переконання правників, стало те, що Скадовська районна територіальна виборча комісія Скадовського району Херсонської області прийняла Постанову №2 від 02.09.2020 року щодо затвердження багатомандатних виборчих округів до яких включені Каланчакська селищна об’єднана територіальна громада (далі – ОТГ), Миронівська сільська ОТГ, Скадовська міська ОТГ, Голопристанська міська ОТГ, Долматівська сільська ОТГ, Новомиколаївська сільська ОТГ, Лазурненська селищна ОТГ та інші.

  • Створення так званих об’єднаних територіальних громад вищезазначеними нормативно-правовими актами не передбачені. Таким чином, обрання депутатів від не існуючих і не передбачених для створення громад може призвести до зриву місцевих виборів у південному регіоні Херсонської області (нині діючі Голопристанський, Скадовський, Каланчакський райони), – пояснює юрист організації Сергій Кеба.

Він зазначає, що, беручи за основу зазначену Постанову Скадовської районної територіальної виборчої комісії № 2 від від 02.09.2020 року, деякі сільські та селищні територіальні виборчі комісії повторюють грубу помилку щодо так званих «об’єднаних громад» у власних постановах. І наводить приклад: так, Новомиколаївська сільська територіальна виборча комісія Скадовського району Херсонської області у своїй Постанові від 05 вересня 2020 року № 4 «Про утворення багатомандатних виборчих округів з перших виборів депутатів Новомиколаївської сільської об’єднаної територіальної громади Скадовського району Херсонської області застосовує цю назву у пункті 1 : «Утворити багатомандатні виборчі округи з перших виборів депутатів Новомиколаївської сільської об’єднаної територіальної громади».

На наше переконання, деякі комісії свідомо чи від відсутності фахівців із виборчого законодавства, а тим більше нового, не керуються нормативними документами та роз’ясненнями ЦВК, що може привести до визнання виборів депутатів незаконними, – додає Сергій Кеба.

Виявивши ці порушення, організація звернулася до територіальних виборчих комісій, які не бажали виправляти допущені ними помилки, в результаті чого були підготовлені ряд звернень до Центральної виборчої комісії.

Зрештою помилки виправили, а значить права виборців та кандидатів південного регіону Херсонщини тепер захищені.

P.S. Будьте в курсі кожної новини та події — підпишіться на наш Telegram-канал: https://t.me/LegalDevelopmentNetwork

Фото до статті: УНІАН.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×