facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Суд зменшив розмір аліментів за наявності об’єктивних причин

Дата публікації: 18.01.2019

Автор: Юлія Марукян/Чугуївська правозахисна група

З мешканця Харківщини стягували аліменти на двох дітей. Однак суми, яка залишалася після виплат, йому не вистачало навіть на те, щоб прокормитися та оплатити «комуналку». Отримавши безоплатну правову допомогу в Чугуївському офісі Мережі правового розвитку, чоловік зміг у судовому порядку зменшити розмір аліментів.

У жовтні 2018 року до офісу Громадського центру правосуддя*, сформованого на базі Офісу Мережі правового розвитку при Чугуївській правозахисній групі, яка є членом Реформаторської коаліції Чугуївщини, звернувся військовослужбовець, мешканець Чугуїва.
Під час консультації, яку надав йому адвокат Чугуївської правозахисної групи Антон Биченко, чоловік розповів, що з 2013 року з нього за рішенням суду стягують аліменти на першу дитину в розмірі ¼ частини всіх його доходів, а з  2018 року – додатково стягують аліменти на другу дитину. Виходить, що більшу частину заробітної плати чоловік сплачує на утримання дітей, через що сам позбавлений можливості забезпечити себе найбільш необхідним: їжею, одягом, сплатити комунальні послуги тощо.

Вивчивши документи, які надав військовослужбовець, адвокат склав від його імені позовну заяву про зменшення розміру аліментів на неповнолітню дитину . Також Антон Биченко надав клієнту супровід у суді.

  • Відповідно до ч. 1ст. 192 Сімейного кодексу України розмір аліментів, визначений за рішенням суду або домовленістю між батьками, може бути згодом зменшено або збільшено за рішенням суду за позовом платника або одержувача аліментів у разі зміни матеріального або сімейного стану, погіршення або поліпшення здоров’я когось із них та в інших випадках, передбачених цим Кодексом, – коментує Антон Биченко.

Чугуївський міський суд 11 січня 2019 року виніс рішення, яким задовольнив позовні вимоги чугуївця та зменшив розмір аліментів, які стягувалися з нього на обох дітей.

 *Громадський центр правосуддя на Харківщині розташований за адресою: Харківська область, м. Чугуїв, вул. Музейна, 16а.  Він був створений для полегшення доступу людей до правосуддя, адміністративних та соціальних послуг, послуг з надання правової допомоги й альтернативного вирішення  спорів. Центр й надалі продовжує надавати допомогу у створені програми громадської просвіти та підвищені обізнаності громадян щодо прав, правової допомоги, функціонування судової системи та сектору юстиції.
Проект «Перший громадський центр правосуддя на Харківщині» впроваджується за підтримки американського народу, наданої через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID), Програма «Нове правосуддя».

**Посилання на рішення суду у Єдиному держреєстрі судових рішень: http://reyestr.court.gov.ua/Review/79134195 

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×