facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

За протиправні дії «Харківгаз» заплатить 850 тисяч гривень штрафу

Дата публікації: 02.09.2020

Автор: Юлія Марукян, юристка/Чугуївська правозахисна група

Юристи Чугуївського Офісу Мережі правового розвитку захистили права споживачів комунальних послуг, подавши за численними скаргами місцевих мешканців позов на підприємство «Харківгаз». Близько року тривала тяжба, і зрештою суд постановив: газовики діяли незаконно, відтак мають сплатити штраф у 850 тис грн.

Чугуївська правозахисна група (ЧПГ) ще рік тому – у липні 2019 року – звернулася зі скаргою до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП). У ній просила припинити порушення законодавства з боку АТ «Харківгаз» та накласти на підприємство штраф. Йшлося зокрема про те, що «Харківгаз» неправомірно завищує  тарифи на газ та бере плату за розподіл блакитного палива. На це юристам ЧПГ  скаржилося чимало мешканців Чугуєва та Чугуївського району.

На підставі цієї скарги НКРЕКП прийняла рішення провести позапланову виїзну перевірку AT «Харківгаз». Однак голова правління акціонерного товариства відмовився допустити до перевірки посадових осіб комісії. Ті у свою чергу склали відповідні акти та прийняли постанову «Про накладення штрафу на Акціонерне товариство «Оператор системи «Харківгаз» за порушення Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з розподілу природного газу»*. Розмір штрафу склав 850 тис грн.

«Харківгаз» у свою чергу, вважаючи постанову незаконною, вирішив оскаржити її до Харківсього окружного адміністративного суду. Однак доводи підприємства, як зазначають правозахисники, не відповідали обставинам справи та законодавству України, і зрештою 23 липня 2020 року суд  відмовив у задоволенні позову «Харківгазу» – тож 850 тис грн штрафу підприємство таки має сплатити.

Водночас  правозахисники ЧПГ обіцяють і надалі моніторити діяльність організацій, які надають комунальні послуги населенню – щодо відповідності та законності надання цих самих послуг.

*Посилання на рішення суду:

http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/90725190

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×