facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Загубилися документи про родинні зв’язки? Вихід є

Дата публікації: 06.06.2018

Автор: Херсонська обласна організація Комітету виборців України

Мешканець Виноградова Херсонської області не міг вступити у право спадкування, оскільки документи, які підтверджують його родинні зв’язки з сестрою, загубилися. Вийти з ситуації вдалося завдяки юристці Виноградівської філії Херсонського офісу Мережі правового розвитку Наталії Коваленко.

Звернувшись до Виноградівського Офісу, що діє при Херсонській обласній організації Комітету виборців України, Олег Поліщук* розповів, що після смерті його сестри він став єдиним спадкоємцем будинку, який вона залишила. Однак у нотаріальній конторі у відкритті спадщини Олегові відмовили, оскільки у нього не було відповідних документів, які підтверджують родинні зв’язки.

Найгіршим було те, що чоловік навіть не знав, де ці папери шукати – припускав, що під час переїзду вони просто загубилися.
Аби підтвердити родинні відносини з сестрою, Олег також звернувся до органів реєстрації актів цивільного стану (РАЦСу). Але й тут йому відмовили.

Юристка Виноградівського Офісу Наталія Коваленко проконсультувала чоловіка і зробила висновок, що факт родинних відносин, а саме  того, що у  Олега дійсно була рідна сестра, встановити можна. Робити це слід через суд. Варто лише зібрати достатню кількість доказів, аби довести свою правоту. Взявши до уваги законодавче обґрунтування, юристка підготувала судовий позов від імені чоловіка.

Суд позов Олега Поліщука задовольнив – тепер він може стати законним власником будинку, що залишився йому від сестри.

*Ім’я змінено з етичних міркувань.

P.S. Офіси Мережі правового розвитку створені та працюють за підтримки  програмної ініціативи «Права людини та правосуддя» Міжнародного Фонду «Відродження».

 Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його авторам і можуть не співпадати з думкою Міжнародного фонду «Відродження”.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×