facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Захисники України мають отримати травневі виплати в повному обсязі

Дата публікації: 16.10.2020

Автор: Анна Тараник/Чугуївська правозахисна група

Завдяки фаховій допомозі юристів Першого громадського центру правосуддя на Харківщині учасники бойових дій, інваліди війни зможуть повністю отримати передбачену законом одноразову грошову допомогу до 5 травня. Важлива перемога в суді дозволить захисникам домогтися справедливих виплат.

Пан Андрій* з Харківщини – лише один із багатьох учасників бойових дій, інвалідів війни, які почали масово звертатися до Офісу при Чугуївській правозахисній групі зі скаргами на несправедливість з боку місцевого управління соцзахисту при виплаті грошової допомоги до 5 травня.

Роману Лихачову, адвокату Центру, який діє на базі Чугуївської правозахисної групи, під час консультації чоловік розповів, що цю одноразову державну допомогу він отримав не в повному обсязі.

Адвокат пояснює, що Закон України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» на момент його прийняття у 1993 році передбачав щорічні одноразові виплати до 5 травня учасникам війни та бойових дій у розмірі 5 мінімальних пенсій за віком, інвалідам війни ІІІ групи – 7, ІІ групи – 8, І групи – 10 мінімальних пенсій за віком. Проте з часом до Закону було внесено зміни, і розмір таких виплат щороку визначав КабМін.
Однак Конституційний Суд України 27.02.2020 року ухвалив рішення №3-р/2020, яким визнано таку зміну неконституційною.

  • Отже, у 2020 році всім учасникам бойових дій, інвалідам війни, членам сім’ї загиблих учасників бойових дій матеріальна виплата до 5 травня повинна була розраховуватися відповідно до мінімальних пенсій за віком. Однак місцеві органи соціального захисту населення нараховали значно менші суми, що передбачав КабМін до визнання змін неконституційними, – коментує Роман Лихачов.

Адвокат допоміг пану Андрію звернутися до суду, аби відстояти своє право на виплати в повному обсязі.
Харківський окружний адміністративний суд своїм рішенням від 7 жовтня 2020 року  зобов’язав Управління соціального захисту населення здійснити перерахунок, нарахувати і виплатити учаснику бойових дій щорічну грошову допомогу до 5 травня «виходячи із розрахунку 5 мінімальних пенсій за віком (8190 грн.), виходячи із розрахунку мінімальної пенсії за віком, визначеної ч.1 ст.28 Закону України “Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування” на момент проведених виплат, з урахуванням раніше виплачених сум, в розмірі 6800 грн».  

Успіх у цій справі тепер дозволить усім учасникам бойових дій, інвалідам війни, які недоотримали соціальні виплати і бажають відстояти свої права, зробити це через суд.

*Ім’я змінено з етичних міркувань.

**Посилання на рішення суду: http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/92040610

Будьте в курсі кожної новини та події — підпишіться на наш Telegram-канал: https://t.me/LegalDevelopmentNetwork

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×