facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Зарплатний рахунок розблокували – борги з аліментів погасив

Дата публікації: 07.12.2018

Автор: Олена Орлова/Мережа правового розвитку

Звернутися до суду допомогли юристи Слов’янського офісу Мережі правового розвитку чоловікові, якому через несплату аліментів на дитину заблокували всі банківські рахунки. Судовим рішенням зарплатний рахунок розблокували – і батько повернув борги.

До Офісу при громадській організації «Агенція демократичного розвитку Донбасу» звернувся 32-річний Дмитро Подолян*. Розповів, що виконавча служба заблокувала всі його рахунки, в тому числі зарплатний. Причина – борг з аліментів, які він має сплачувати колишній дружині на утримання їхнього 5-річного сина.
При цьому Дмитро пояснив, що жодного злого умислу і наміру уникати виплат не мав. А причину затримки виплат пояснив тим, що останнім часом працював за кордоном, і у нього просто не було можливості вчасно сплачувати аліменти.
Однак, згідно з законодавством, за ухилення від сплати коштів на дитину аліментщику зокрема загрожує такий вид адміністративної відповідальності як арешт активів на банківських рахунках. Саме таку санкцію наклали на Дмитра. Чоловік бідкався, що внаслідок заблокування рахунків і він, і вся його нинішня сім’я повністю позбавлена грошових коштів – на даний момент він мав другий шлюб, малу дитину, і дружина знову була вагітною.
Юристка Офісу Лілія Олексенко допомогла Дмитру оформити позовну заяву до суду з проханням розблокувати зарплатний рахунок. При складанні позову вона керувалася статтями 55 та 124 Конституції України , статтями 383, 384, 388 Цивільного процесуального кодексу України та статтями 18,48,60 Закону України «Про виконавче впровадження».
Невдовзі за рішенням суду зарплатний рахунок Дмитра Подоляна розблокували.
Він зміг продовжити працювати і почав виплачувати аліментні борги.

*Персональні дані змінено з етичних міркувань.

P.S. Офіси Мережі правового розвитку створені та працюють за підтримки  програмної ініціативи «Права людини та правосуддя» Міжнародного Фонду «Відродження».

Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його авторам і можуть не співпадати з думкою Міжнародного фонду «Відродження».

 

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×