facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Земля знову «вільна», або 7 років під помилковим арештом

Дата публікації: 11.03.2019

Автор: Білозерський центр регіонального розвитку

Протягом 7 років земельна ділянка мешканця Херсонщини помилково перебувала під арештом. Це не давало чоловікові можливості розпоряджатися землею. Виправити ситуацію, не звертаючись до суду, допомогли у Білозерському офісі Мережі правового розвитку.

Житель Скадовщини Володимир*, звернувшись до Офісу при громадській організації «Білозерський центр регіонального розвитку», розповів, що у 2010 році на його земельну ділянку  за рішенням суду (за борги) наклали арешт. Через 2 роки, коли борги було виплачено, арешт скасували – вже іншою ухвалою суду. На тому чоловік і заспокоївся.
Однак, коли нещодавно хотів здати землю в оренду, дізнався, що відповідно до відомостей  Єдиного реєстру заборон відчуження об’єктів нерухомого майна, його ділянка все ще знаходиться під арештом. Чоловік розумів, що це помилка, але тим не менш вона не давала йому можливості розпоряджатися землею.

Юрист Офісу В’ячеслав Лях вивчив документи, які надав клієнт, та зробив правовий аналіз ситуації.  Враховуючи все це, надав вичерпну консультацію і запропонував Володимиру підготувати обґрунтовану заяву до місцевого відділу державної виконавчої служби з вимогою зняти арешт із земельної ділянки.

У заяві юрист наголосив на наступному:

  • Відповідно до ч.2 ст. 59 Закону України «Про виконавче провадження», у разі набрання законної сили судовим рішенням про зняття арешту з майна боржника, арешт з такого майна знімається згідно з постановою виконавця не пізніше наступного дня, коли йому стало відомо про такі обставини.
  • Відповідно до п.6 ч.4 ст. 59 вищевказаного Закону, підставами для зняття виконавцем арешту з усього майна (коштів) боржника або його частини, є отримання виконавцем судового рішення про скасування заходів забезпечення позову.

Відповідну заяву Володимир направив до відділу державної виконавчої служби.  Довго чекати на позитивний результат не довелося: у встановлені строки арешт з земельної ділянки зняли.

*Ім’я змінено з етичних міркувань.

P.S. Офіси Мережі правового розвитку створені та працюють за підтримки  програмної ініціативи «Права людини та правосуддя» Міжнародного Фонду «Відродження».

Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його авторам і можуть не співпадати з думкою Міжнародного фонду «Відродження».

 

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×