facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Жінка довела, що її автомобілю не потрібен обов’язковий техогляд

Дата публікації: 27.07.2018

Автор: Людмила Чванько

Поліцейський оштрафував водійку за те, що вона їхала на авто без техогляду. Правоохоронець наполягав, що машина жінки входить до категорії тих, які мають проходити обов’язковий технічний контроль. Однак голова Ковельського офісу Мережі правового розвитку Надія Клімук, посилаючись на законодавство, пояснила жінці, що поліцейський помилився, і вона не зобов’язана платити штраф.

До Ковельського офісу Мережі правового розвитку при ГО «Центр зростання громад» звернулася Світлана Тищенко*. Однієї квітневої ночі у місті Ковель її зупинив поліцейський. Правоохоронець заявив, що вона порушила  правила дорожнього руху, адже, на його думку, керувала автомобілем, який не пройшов вчасно техогляд.

Згідно з п. 31.3 (б) правил дорожнього руху, на які посилався поліцейський, забороняється експлуатація транспортних засобів,
якщо вони не пройшли обов’язковий технічний контроль (для транспортних засобів, що підлягають такому контролю).

Жінка була здивована, бо вперше чула, що її автомобіль Citroen Berlingo (малотоннажний категорії В) має регулярно проходити техогляд.

Пані Світлані виписали постанову про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксоване не в автоматичному режимі, та оштрафували на 340 гривень за порушення, передбачене ч. 3 ст. 121 Кодексу України про адміністративні правопорушення (КУпАП).

Голова Ковельського офісу Мережі правового розвитку при ГО “Центр зростання громад”, проаналізувавши законодавство, пояснила відвідувачці, що вона має право не платити штраф, адже її автомобіль не входить до списку тих, що мають обов’язково проходити технічний контроль.

Як коментує правниця, згідно з ч. 2 ст. 35 Закону України «Про дорожній рух», обов’язковому технічному контролю не підлягають:

  1. легкові автомобілі усіх типів, марок і моделей, причепи (напівпричепи) до них (крім таксі та автомобілів, що використовуються для перевезення пасажирів або вантажів з метою отримання прибутку), мотоцикли, мопеди, мотоколяски та інші прирівняні до них транспортні засоби – незалежно від строку експлуатації;
  2. легкові автомобілі, що використовуються для перевезення пасажирів або вантажів з метою отримання прибутку, вантажні автомобілі незалежно від форми власності вантажопідйомністю до 3,5 тонни, причепи до них – зі строком експлуатації до двох років;
  3. технічні засоби для агропромислового комплексу, визначені Законом України «Про систему інженерно-технічного забезпечення агропромислового комплексу України».

Відповідно до Державного стандарту України ДСТУ 3649-97 «Засоби транспортні дорожні», ТЗ вагою до 3500 кг і кількістю сидячих місць, крім сидіння водія, не більше восьми відносяться лише до категорії «В», тобто до легкових автомобілів.

Згідно зі свідоцтвом про реєстрацію, автомобіль жінки важить 1955 кілограмів, і місць в ньому два, враховуючи місце водія. Тобто – це легковий автомобіль. Машина не використовується як таксі або для перевезення вантажу з метою отримання прибутку, у зв’язку з чим не підлягає обов’язковому технічному контролю, – резюмує Надія Клімук.

Тож, правниця підготувала до суду адміністративний позов від імені пані Світлани, в якому просила визнати дії правоохоронця протиправними та скасувати постанову у справі про адміністративне правопорушення.

Ковельський міськрайонний суд позов повністю задовольнив. Жінка штраф не оплачуватиме.

*Ім’я змінене з етичних міркувань.

P.S. Офіси Мережі правового розвитку створені та працюють за підтримки  програмної ініціативи «Права людини та правосуддя» Міжнародного Фонду «Відродження».

Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його авторам і можуть не співпадати з думкою Міжнародного фонду «Відродження”.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×