facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Жінка не платитиме податок на «чужу» нерухомість

Дата публікації: 09.02.2024

Завдяки консультації юриста однієї з організацій Мережі правового розвитку та супроводу громадської радниці ГО «Асоціація громадських радників України» мешканка Чернівців зупинила незаконне нарахування податку на нерухомість, яку вона давно продала.  

Восени 2023 року пані Лідія* отримала повідомлення на оплату податку на нерухоме майно. Однак будинок, за який інспекція вимагала сплатити податок, жінка продала ще у 2014 році.
Пані Лідія звернулася до податкової, але там відповіли, що рішення можна оскаржити лише через суд, а суму податку затвердила міська рада.

Саме так суть своєї проблеми жінка виклала параюристці «Асоціації громадських радників України» Наталі Горвасюк, до якої звернулася за порадою.  Оцінивши ситуацію, громадська радниця залучила до співпраці** керівника Вінницької ГО «Подільський центр прав людини», юриста Михайла Бардина. Він роз’яснив алгоритм дій, які документи є основоположними для вирішення питання пані Лідії та до якого відомства слід звернутися, щоб їх отримати.

Наталя Горвасюк, громадська радниця ГО «Асоціація громадських радників України».

Спершу ми звернулася до старостату громади, на території якої розташований проданий будинок, і знайшли його нових власників. Потім — до державного реєстратора нерухомого майна: здійснили певні процедури та згідно з документом купівлі-продажу внесли в Державний реєстр речових прав на нерухоме майно дані про нового власника, — розповіла Наталя Горвасюк.

І додала, що оскаржувати рішення податкової клієнтка відмовилася, адже вирішила, що судова процедура вимагатиме від неї більших ресурсів, ніж сплата нарахованого податку. Тому пані Лідія сплатила його самостійно і отримала від фахівця-податківця відомості про те, що більше їй не нараховуватимуть податок на продане близько 10 років нерухоме майно. Водночас у 2024 році їй доведеться сплатити податок лише за 6 місяців 2023-го.
Такі умови жінка оцінила як прийнятні — і завершила для себе історію з некректно нарахованими коштами.  

* Імʼя змінено з етичних міркувань.

* *Матеріал створено в рамках Ініціативи регіональних координаторів. Ініціатива релізується за підтримки міжнародної благодійної платформи GlobalGiving та Legal Empowerment Fund (програма Fund for Global Human Rights) та Мережі правового розвитку.
Зміст публікації є виключно відповідальністю громадської спілки «Мережа правового розвитку» і не обов’язково відображає погляди попередньо згаданих організацій.

 


P. S. Більше актуальної інформації на правову та гуманітарну тематику – у спецрубриці #StandWithUkraine. В ній акумулюємо матеріали, які можуть стати в нагоді тим, хто страждає, чиї права порушуються внаслідок війни рф проти України.


ВИ МОЖЕТЕНАШУ РОБОТУ СВОЇМ ВНЕСКОМ

Будьте в курсі кожної новини та події – підпишіться на наш Telegram-канал: https://t.me/LegalDevelopmentNetwork

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×