facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Житель Херсонщини за «зайві» кіловати не платитиме

Дата публікації: 01.03.2018

У Виноградівському центрі надання безоплатної правової допомоги – філіалі Херсонського офісу Мережі правового розвитку –  жителю Олешківського району Херсонської області допомогли довести, що місцеве «Обленерго» виставило йому зависокі рахунки за електрику. Підприємство визнало помилку і виправило її.

До Виноградівського офісу, що діє на базі Херсонської обласної організації  Комітету виборців України, житель Виноградівської об’єднаної територіальної громади Сергій Коротун звернувся з проханням допомогти розібратися у правомірності нарахування плати на електроенергію.

Пояснив, що кожного місяця він надавав показники лічильника згідно з умовами договору та справно сплачував рахунки, які надходили за спожиту електроенергію. Але за останні 6 місяців виявив, що йому систематично нараховують значно більшу суму за електроенергію, яку він фактично не споживав.

Юристка офісу Наталія Коваленко вивчила надані паном Коротуном документи, проаналізувала норми діючого законодавства і зробила висновок, що правда на стороні чоловіка. У даному випадку права чоловіка щодо правомірності нарахування рахунків за електроенергію дійсно були порушені.

Юристка допомогла скласти звернення до ПАТ ЕК «Херсонобленерго» щодо здійснення перерахунку за поточні 6 місяців за встановленими тарифами відповідно до законодавства України. За результатами розгляду звернення та наданих підтверджуючих документів, співробітники ПАТ ЕК «Херсонобленерго» знайшли недоліки та помилки, у результаті чого  чоловікові надали правильний розрахунок.

Коментує юристка Наталія Коваленко:

Відповідно до Правил користування електричною енергією для населення (затверджені ПКМУ від 26 липня 1999р. №1357) та Типового договору на постачання електроенергії пункту 19 та 41, споживач електричної енергії має право на:

1) Розрахунки населення за спожиту електричну енергію обчислені за діючими тарифами (цінами) для населення на підставі показів засобів обліку.

2) Отримання інформації щодо якості електричної енергії, тарифів (цін), порядку оплати, умов та режимів її споживання;

3) Отримання електричної енергії, якісні характеристики якої визначені державними стандартами.

 4) Відшкодування згідно із законодавством збитків, заподіяних внаслідок порушення його прав.

P.S. Офіси Мережі правового розвитку створені та працюють за підтримки  програмної ініціативи «Права людини та правосуддя» Міжнародного Фонду «Відродження».

 Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його авторам і можуть не співпадати з думкою Міжнародного фонду «Відродження”.

 

 

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×