facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Жінка повернула кошти, які кілька років їй не віддавала за будинок покупчиня

Дата публікації: 26.04.2017

Мешканка Білої Церкви ще на початку 2013 року продала свою хату в селі. Частину грошей покупчиня одразу віддала, а частину – пообіцяла повернути пізніше. Домовленість була підкріплена розпискою. Однак минуло три роки, а боржниця так і не віддала кошти. Марія Іванівна* за допомогою юристки Білоцерківського офісу Мережі правового розвитку звернулася до суду, який виніс рішення на її користь. Проте зіштовхнулася з бездіяльністю державного виконавця. Жінці знову довелося завітати до Офісу та просити допомоги у правозахисників.

Як повідомляє портал “Правовий простір”, до Офісу при Білоцерківській міській громадській організації «Правова єдність» вже вкотре звернулася жителька Білої Церкви Марія Іванівна. На початку 2016 року вона прийшла на прийом до юристки Офісу Марини Лисич з питанням повернення коштів по розписці. Адже влітку 2013 року вона продала будинок в селі Білоцерківського району вартістю 48000 гривень. Однак покупчиня при купівлі сплатила лише 41770 грн. Решту – 6230 гривень – пообіцяла повернути до кінця 2013 року, про що у день укладення договору написала розписку. Проте минуло практично три роки, а жінка кошти не повертала. Марія Іванівна звернулася до юристів організації за допомогою в складенні позову про стягнення коштів. Рішенням суду від 20 квітня 2016 року було постановлено стягнути з покупця недоплату за договором купівлі-продажу з врахуванням індексу інфляції та 3 % річних в розмірі 11610 грн.

Марія Іванівна отримала виконавчого листа та здала до виконавчої служби. Виконавче провадження по справі було відкрито 2 серпня 2016 року, про що була відповідна постанова. Згідно з документом, боржниця мала добровільно повернути гроші до 9 серпня 2016 року. Але вона цього не зробила. Суттєвих дій для виконання рішення суду в примусовому порядку з боку державного виконавця не здійснювалося.

У Марії Іванівни увірвався терпець, і вона звернулася ще раз до юристів Офісу за допомогою по питанню виконання рішення суду. Юристка Офісу Марина Лисич допомогла жінці в написанні скарги на бездіяльність державного виконавця. Реакція не змусила на себе довго чекати. І вже на початку квітня 2017 року Марія Іванівна прийшла до Офісу з вдячністю, адже гроші їй нарешті повернули.

*Ім’я змінено з етичних міркувань

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×