facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Злісний аліментник шість років вдавав «бідного родича»

Дата публікації: 16.11.2018

Автор: ІРЦ “Правовий Простір”

Батько злісно ухилявся від сплати аліментів протягом шести років. При цьому стягнути з нього борги примусово державні виконавці не могли: офіційно ні доходів, ні майна у власності чоловіка не було. Але неофіційний заробіток був. Така схема не захистила боржника від суду: за приховування доходів його притягнуто до кримінальної відповідальності.

Мати-одиначка з Херсона звернулася до Херсонського офісу Мережі правового розвитку після шести років невиправданого очікування.
Ще у 2012 році з її екс-чоловіка через суд були стягнуті аліменти на утримання їхнього спільного сина в розмірі ¼ частини всіх видів заробітку (доходу) щомісячно до досягнення дитиною повноліття. Це рішення суду протягом шести років перебувало на виконанні в одному з районних відділів державної виконавчої служби, але жодних коштів на користь матері за цей період так і не стягнули.
За шість років ігнорування батьком свого обов’язку по сплаті аліментів за ним накопичилась заборгованість в розмірі понад 90 тисяч гривень.
Вероніка також додала, що батько дитини – працездатного віку, зі здоров’ям у нього все в порядку, має неофіційний заробіток. Але державні виконавці не можуть примусово стягнути з нього кошти, оскільки офіційного доходу та у майна у власності у нього немає.

  • Бездіяльність батька з високою ймовірністю підпадає під ознаки кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 164 Кримінального кодексу України, а саме злісного ухилення від сплати встановлених рішенням суду коштів на утримання дітей (аліментів), – коментує ситуацію юристка Офісу при громадській організації «ІРЦ Правовий Простір», адвокатеса Маргарита Плахотнюк.

Проаналізувавши наявні у жінки документи, юристка допомогла їй скласти заяву до поліції, до якої долучила копію судового рішення та довідку про розмір заборгованості, надану відділом державної виконавчої служби.
На даний час досудове розслідування по справі закінчено, обвинувальний акт спрямовано до суду, справа знаходиться на стадії судового розгляду.

  • Слід зазначити, що під злісним ухиленням від сплати коштів на утримання дітей (аліментів) слід розуміти будь-які діяння боржника, спрямовані на невиконання рішення суду (приховування доходів, зміну місця проживання чи місця роботи без повідомлення державного виконавця, приватного виконавця тощо), які призвели до виникнення заборгованості із сплати таких коштів у розмірі, що сукупно складають суму виплат за три місяці відповідних платежів, – зазначає Маргарита Плахотнюк.

Якщо суд визнає неплатника аліментів винним у скоєнні відповідного злочину, йому може бути призначене покарання у вигляді громадських робіт на строк від 80 до 120 годин або арешт на строком до трьох місяців, або обмеження волі на строк до двох років.

P.S. Офіси Мережі правового розвитку створені та працюють за підтримки  програмної ініціативи «Права людини та правосуддя» Міжнародного Фонду «Відродження».

Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його авторам і можуть не співпадати з думкою Міжнародного фонду «Відродження».

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×