facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Знайшлися одночасно і робота, і дім, або Нове життя після двох переселень

Дата публікації: 03.01.2024

Допомагати переселенцям з пошуком роботи і житла — один із напрямів роботи організацій Мережі правового розвитку. Напрями ці логічно зʼявилися як відповідь на виклики війни. Після повномасштабного вторгнення чимало громадських організацій МПР, окрім правової, стали надавати комплексну допомогу*: розселяти внутрішньо переміщених людей, забезпечувати їм гуманітарну, психологічну підтримку, сприяти працевлаштуванню й адаптації на новому місці. Підтвердження цьому — чергова історія з практики ГО «Агенція демократичного розвитку Донбасу».  

До 2014 року Аліна** жила в Луганську. Коли почалася війна, жінка була вагітною. Страх за дитину вимусив її шукати шляхи евакуації. За допомогою волонтерів Аліна виїхала до Сєвєродонецька, де й народився її син.
У цьому місті жила подруга Аліни, з якою вони разом навчалися в університеті на факультеті дошкільного виховання. Трималися разом, підтримували одна одну, як могли. Життя потроху стало налагоджуватися. Син Аліни часто хворів, та вона знайшла можливість знаходитися поруч: влаштувалася на роботу в той самий дитсадок, куди він ходив. Але настав лютий 2022 року… Знову валізи і дорога в нікуди…

Шлях привів Аліну з дитиною до Запоріжжя, де вони як переселенці отримали притулок у гуртожитку. Почалися довгі пошуки роботи. Саме тоді сусідка й порадила жінці звернутися до ГО «Агенція демократичного розвитку Донбасу», команда якої також є релокованою з Сєвєродонецька і багато чим допомагає внутрішньо переміщеним.

Тетяна Плясунова, юристка ГО «Агенція демократичного розвитку Донбасу».

Наші фахівці постійно моніторять ринок вакансій, спілкуються з представниками Центрів зайнятості, рекрутингових агенцій, — розповідає юристка організації Тетяна Плясунова. — Нам пощастило знайти Аліні і роботу, і житло водночас: молоде подружжя з Запоріжжя, яке часто їздить у відрядження, якраз шукало няню для своїх двох діточок і помічницю по дому з проживанням у них.

Невдовзі Аліна з сином переїхали в дім цієї родини. Діти обох сімей швидко подружилися. А Аліна, яка працює нянею, тепер освоює ще одну професію: навчається на курсах з веб-дизайну.

* Читайте також:

Релоковані правозахисники з Донбасу допомагають переселенцям знайти житло, роботу і не тільки

 «Мурашник» добрих справ: від правової допомоги — до уроків городньої грамотності

«Вулик Змістів»: про нетиповий шелтер, вмотивованих переселенців і команду «бджіл»

У нове життя — зі «старими друзями»: юристи допомагають родині переселенців адаптуватися на новому місці

Більше Успішних історій із практики громадських організацій, членів МПР — за посиланням.

** Імʼя змінено з етичних міркувань.

Матеріал створено за підтримки міжнародної благодійної платформи GlobalGiving, Фонду Чарльза Стюарта Мотта. Зміст публікації є виключно відповідальністю громадської спілки «Мережа правового розвитку».

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×