facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Звернення по правову допомогу стало першим кроком до зцілення

Дата публікації: 10.10.2023

Підтримка, добре слово і можливість реалізувати своє право на медичну допомогу. Все це пенсіонерка отримала, звернувшись до ГО «Агенція демократичного розвитку Донбасу»

67-річна пані Світлана* — вимушена переселенка з Луганщини. Рідний Лисичанськ жінка покинула, коли на території міста розпочалися бойові дії.
Війна та переїзд до більш безпечного Запоріжжя дався пані Світлані нелегко. Стрес та психоемоційне напруження загострили проблеми зі здоров’ям. Зокрема через оніміння стоп та сильні болі в суглобах жінка не могла вільно рухатися, ходила лише за сторонньої підтримки. Також у неї почалося відшарування сітківки ока.

Саме в такому стані пані Світлана звернулася до громадської організації «Агенція демократичного розвитку Донбасу» з міста Словʼянськ, юристи якої з початку повномасштабної війни надають правову допомогу в Запоріжжі та області. Звернулася до них як до земляків, бо насправді й не знала, де шукати підтримки.

Тетяна Плясунова, юристка ГО «Агенція демократичного розвитку Донбасу».

Ми познайомилися з пані Світланою, вислухали її історію та перенаправили до міської філії однієї з міжнародних медичних організацій, яка зокрема надає безоплатні послуги переселенцям, — розповідає юристка організації Тетяна Плясунова. — Там жінка успішно пройшла курс масажу, який допоміг їй зняти м’язові спазми, зменшити наслідки стресу і хронічної втоми.  

Після такого курсу реабілітації пані Світлана знову завітала до «Агенції демократичного розвитку Донбасу», подякувала і розповіла, що почувається значно краще, стала більш активною, ходить самостійно. Її психоемоційний стан стабілізувався, адже до цього жінку сильно пригнічувала безпомічність і залежність від сторонньої допомоги. А зараз, як зізналася вона юристці, з’явилося бажання жити, виходити в люди. І тепер жінка має сили й далі займатися своїм здоров’ям і потихеньку будувати нове життя в місті, яке прихистило її від війни.

* Ім’я змінено з етичних міркувань.

Матеріал створено за підтримки міжнародної благодійної платформи GlobalGiving, Фонду Чарльза Стюарта Мотта. Зміст публікації є виключно відповідальністю громадської спілки «Мережа правового розвитку».


P. S. Більше актуальної інформації на правову та гуманітарну тематику – у спецрубриці #StandWithUkraine. В ній акумулюємо матеріали, які можуть стати в нагоді тим, хто страждає, чиї права порушуються внаслідок війни рф проти України.


ВИ МОЖЕТЕНАШУ РОБОТУ СВОЇМ ВНЕСКОМ

Будьте в курсі кожної новини та події – підпишіться на наш Telegram-канал: https://t.me/LegalDevelopmentNetwork

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×