facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Звільнитися з військової служби за контрактом вимусили сімейні обставини

Дата публікації: 29.05.2018

Наприкінці квітня 2018 року до Херсонського офісу Мережі правового розвитку при ГО «ІРЦ «Правовий простір» звернувся військовослужбовець із питанням щодо звільнення зі служби за контрактом. При цьому звільнитися за власним бажанням чоловік не міг.

Зі слів військовослужбовця Петра Томашенка*, перервати контрактну службу йому доводилося через сімейні обставини: на його утриманні перебувають неповнолітня дочка та мати-інвалід по зору. Останнім часом старенька потребує постійного догляду. Однак звільнитися з військової служби за контрактом за своїм бажанням чоловікові не дозволяв закон.

Юрист офісу, адвокат Сергій Плахотнюк пояснив Петру його права:

  • Як слідує з підпункту «ґ» частини 8 статті 26 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу», під час дії особливого періоду з військової служби можуть бути звільненні військовослужбовці через сімейні обставини або інші поважні причини, зокрема, у разі необхідності постійного стороннього догляду за хворою дружиною (чоловіком), дитиною, а також батьками своїми чи дружини (чоловіка), – коментує юрист.

Тому правник рекомендував Петру Томашенку отримати документи на підтвердження того, що його мати-інвалід потребує постійного стороннього догляду, а саме висновок про це медико-соціальної експертної комісії, а також акт обстеження сімейного стану.

Після оформлення усіх цих документів чоловік разом із рапортом на звільнення подав їх на розгляд начальнику військової частини. Невдовзі Петра було звільнено з військової служби за контрактом.

 

Копія витягу з наказу командира військової частини (по стройовій частині) про звільнення.

*Ім’я змінено з етичних міркувань.

P.S. Офіси Мережі правового розвитку створені та працюють за підтримки  програмної ініціативи «Права людини та правосуддя» Міжнародного Фонду «Відродження».

 Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його авторам і можуть не співпадати з думкою Міжнародного фонду «Відродження”.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×