Досліджуємо правові потреби громади. Посібник
Дата публікації: 18.10.2021
Доступ до правосуддя є, по суті, імунною системою суспільства. Вона має допомагати у вирішенні проблем до їх ускладнення та запобігати появі нових, здатних завдати шкоди як окремій людині, так і певній спільноті, громаді чи всьому суспільству. Детальне розуміння реальної ситуації із доступом до правосуддя має вирішальне значення для вирішення правових проблем та задоволення правових потреб людей. Допоможуть в цьому розроблення ефективних національних і місцевих стратегій та політик, дієвих програм втручання та розумних моделей фінансування системи правосуддя.
При цьому слід враховувати, що значна частина людей за різних причин не намагається вирішувати свої правові проблеми і не звертається за допомогою. Відповідно, правові потреби і проблеми цих людей є «невидимою частиною айсберга» для офіційних інституцій системи правосуддя.
Дослідження правових потреб дає емпіричну (підтверджену даними чи експериментами) основу для розуміння того, як виникають, проживаються правові проблеми. Як вони впливають як на окрему людину, так і на суспільство в цілому.
Посібник допомагає в цьому, адже його зміст спирається на понад трирічний практичний досвід реалізації програми «Правоспроможна громада» Української школи практичних знань з питань доступу до правосуддя.
Цей посібник буде особливо корисним
всім тим, хто потребує достовірних даних про потреби та проблеми людей у сфері доступу до правосуддя та зацікавлений у їх дослідженні в найбільш заощадливий спосіб:
- лідерам громад – для ухвалення ефективних рішень в інтересах
громади; - представникам громадянського суспільства – для проведення
дієвих адвокаційних кампаній або для залучення ресурсів на
вирішення таких проблем; - представникам системи безоплатної правової допомоги та
правозахисникам – для посилення своєї спроможності виявляти
правові потреби та проблеми у громаді; - керівникам системи правосуддя – для формування та впровадження політики, пріоритетом якої є забезпечення людиноцентричного правосуддя.
Видання підготовлено в межах Навчально-практичної програми «Правоспроможна громада», яку впроваджує Українська школа практичних знань з питань доступу до правосуддя на базі мережі правових клубів #PRAVOKATOR за підтримки Координаційного центру з надання правової допомоги, Міжнародного фонду «Відродження», Української фундації правової допомоги та безпосередньо адмініструє Мережа правового розвитку.
Матеріал відображає позицію авторів і не обов’язково збігається з позицією Міжнародного Фонду «Відродження».
© К. Єрошенко, В. Охріменко, Є. Полтенко, М. Шпікер, 2021 р.
Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.
Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!
Надрукуйте постер
Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi
Станьте волонтером
Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим
Потрiбна консультацiя?
Онлайн
Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).
В офiсi
Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.
Приєднатися
Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.
Підтримати
Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.