Як перевірити стан забруднення повітря або подати скаргу до екологічної інспекції
Дата публікації: 10.11.2020
Керівник Хмільницького офісу Мережі правового розвитку Віталій Дорох підготував консультацію про новий мобільний додаток Ecoinspector 2, який допомагає виявляти та повідомляти державні органи про порушення законодавства у сфері охорони довкілля.
Приводом подати таке роз’яснення стали попередні звернення людей до Офісу при громадській організації «Право», а також проаналізовані юристами коментарі місцевих мешканців у соцмережах: багато нарікань на те, що немає управи на порушників, зокрема на підприємства, що забруднюють повітря промисловими викидами.
Ecoinspector 2 – один із мобільних додатків, які дозволяють подавати скарги при виявленні порушень законодавства про навколишнє середовище.
Він дозволяє відслідковувати стан забруднення повітря, а також подавати скарги онлайн до Державної екологічної інспекції України.
Якщо ви встановите цей додаток (що ми вам дуже радимо) і натиснете на нього, то на екрані мобільного з’явиться ось така картинка:
![](https://ldn.org.ua/wp-content/uploads/2020/11/x1-485x1024.jpg.pagespeed.ic.DHwRuCxDgV.jpg)
Якщо ви зсунете зображення на екрані праворуч, то система автоматично покаже стан повітря (данні буде взято з найближчого до вас пристрою моніторингу повітря. Для прикладу, в місті Хмільник такий пристрій знаходиться на даху адміністративного приміщення міської ради):
![](https://ldn.org.ua/wp-content/uploads/2020/11/x2-485x1024.jpg.pagespeed.ic.R4deFY7NkX.jpg)
Якщо ви зсунете зображення на екрані ліворуч, то система перейде в розділ, який дозволяє підготувати скаргу до Державної екологічної інспекції України:
![](https://ldn.org.ua/wp-content/uploads/2020/11/x3-485x1024.jpg.pagespeed.ic.v6RWMhO22i.jpg)
Натисніть на кнопку «Зберегти довкілля» – і система запропонує вам зробити фото того неподобства, яке ви виявили:
![](https://ldn.org.ua/wp-content/uploads/2020/11/x4-485x1024.jpg.pagespeed.ic.H-e9qsJK_W.jpg)
Після того, як ви зробите фото (система дозволяє зробити їх не більше трьох) та натиснете «Далі», система автоматично визначить ваше місцезнаходження і позначить на карті те місце, де виявлено порушення природоохоронного законодавства:
![](https://ldn.org.ua/wp-content/uploads/2020/11/5-485x1024.jpg)
Далі слід натиснути кнопку «Що трапилося?» і обрати з запропонованого переліку саме те порушення, яке ви виявили. Це може бути або «Забруднення атмосферного повітря», або «Забруднення/засмічення водного об’єкта», або «Знищення зелених насаджень в населеному пункті» тощо.
![](https://ldn.org.ua/wp-content/uploads/2020/11/x6-485x1024.jpg.pagespeed.ic.jFbC2DV7Ox.jpg)
Коли оберете вид порушення, система поверне вас до попереднього меню, і ви зможете натиснути кнопку «Ініціювати рішення», після чого система автоматично згенерує скаргу до Державної екологічної інспекції України та відправить її на електронну адресу відомства.
![](https://ldn.org.ua/wp-content/uploads/2020/11/7-485x1024.jpg)
Протягом 30 днів фахівці інспекції перевірять вказані у вашому зверненні факти і, якщо правопорушення підтвердиться, на правопорушників буде складено відповідний акт. В будь-якому випадку про результати розгляду вашої скарги вам повідомлять на вказану вами при реєстрації електронну адресу.
*Про ще один корисний додаток, що дозволяє подати скаргу до Міністерства екології та природних ресурсів України, якщо виявлено стихійне сміттєзвалище, читайте за цим посиланням.
Будьте в курсі кожної новини та події — підпишіться на наш Telegram-канал: https://t.me/LegalDevelopmentNetwork
Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.
Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!
Надрукуйте постер
Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi
Станьте волонтером
Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим
Потрiбна консультацiя?
Онлайн
Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).
В офiсi
Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.
![connect](https://ldn.org.ua/wp-content/themes/ldn-2017/img/xtwo-connect.png.pagespeed.ic.jhpVErK68_.png)
Приєднатися
Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.
![support](https://ldn.org.ua/wp-content/themes/ldn-2017/img/xtwo-support.png.pagespeed.ic.0yn-eja8oh.png)
Підтримати
Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.