facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Чи передбачає новий закон про мобілізацію відстрочку для студентів та освітян

Дата публікації: 25.05.2024

Новий закон про мобілізацію в Україні передбачає надання відстрочки від військової служби певній категорії студентів та освітян.  Хто матиме таке право, а хто його втратить, роз’яснює юристка ГО «Східний правозахисний центр» Марина Куприкова.

Марина Куприкова, юристка ГО «Східний правозахисний центр».

Згідно з Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку», право на відстрочку в подальшому будуть мати лише ті студенти, які здобувають рівень освіти, що є вищим за раніше здобутий рівень освіти. 

Так, право на відстрочку мають:

  • студенти професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти, аспіранти (контрактники та бюджетники), які навчаються за денною або дуальною формою та здобувають рівень освіти, який є вищим за раніше здобутий рівень освіти у послідовності, визначеній ч. 2 ст. 10 Закону України «Про освіту» («Складники та рівні освіти»);
  • докторанти та особи, зараховані на навчання до інтернатури;
  • наукові й науково-педагогічні працівники закладів вищої чи загальної середньої освіти за основним місцем роботи не менше, ніж на 0,75 ставки.

Таким чином, за новим законом про мобілізацію друга або третя вища освіта більше не даватимуть права на відстрочку. Також право на відстрочку втратять особи, які здобувають другу або третю аспірантуру.

Матеріал створено за підтримки міжнародної благодійної платформи GlobalGiving, Фонду Чарльза Стюарта Мотта. Зміст публікації є виключно відповідальністю громадської спілки «Мережа правового розвитку».

Ви можете отримати індивідуальну консультацію через онлайн-чат Мережі правового розвитку. Чат працює щодня з 10:00 до 16:00. Допомогу надають юристи та юристки правозахисних організацій, які входять до складу Мережі правового розвитку.

Читайте також:

Чи має право на відстрочку від мобілізації син батька-інваліда другої групи

Основне про новий закон про мобілізацію та військову службу: відстрочка та мобілізація за бажанням

Основне про новий закон про мобілізацію та військову службу: підстави для звільнення з військової служби, звільнення за сімейними обставинами та вишкіл

Основне про новий закон про мобілізацію та військову службу: обмеження прав ухилянтів, обов’язки військовозобов’язаних, рекрутинг, дерслужба, військовий облік за кордоном та соцзахист воїнів


P. S. Більше актуальної інформації на правову та гуманітарну тематику – у спецрубриці #StandWithUkraine. В ній акумулюємо матеріали, які можуть стати в нагоді тим, хто страждає, чиї права порушуються внаслідок війни рф проти України.


ВИ МОЖЕТЕНАШУ РОБОТУ СВОЇМ ВНЕСКОМ

Будьте в курсі кожної новини та події – підпишіться на наш Telegram-канал: https://t.me/LegalDevelopmentNetwork

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×