facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

ФОП змінює податкову адресу: що робити з податками та звітністю

Все більше підприємців вирішують евакуювати свій бізнес в безпечні регіони України. При цьому виникає питання про зміну податкової адреси. Що робити ФОПам з податками та звітністю у разі зміни податкової адреси, роз’яснює консультантка  Мережі правового розвитку  з фінансів та оподаткування Анна Карпенко.

Визначення податкової адреси

Податкова адреса для фізичної особи – це місце її проживання, за яким вона стає на облік як платник податків у контролюючому органі. Таке визначення наведено в  п.45.1 Податкового Кодексу України (ПКУ). При цьому платник податків – фізична особа може мати тільки одну податкову адресу.

Зміна податкової адреси ФОП

Щоб знятися з обліку платнику податків в одному контролюючому органі і стати  на облік в іншому, необхідно здійснити реєстраційні дії щодо зміни місця проживання фізичної особи (про реєстраційні дії раніше писали тут). Після внесення змін через органи державної реєстрації платник податків має подати Заяву* про застосування спрощеної системи (Наказ Мінфіну №308 від 16.07.2019р.) із зазначенням зміни місцезнаходження у наступні терміни:

  • не пізніше 20 числа місяця, наступного за місяцем, у якому відбулися такі зміни – для платників єдиного податку першої і другої груп (ст.298.5 ПКУ);
  • не пізніше останнього дня кварталу, в якому відбулися такі зміни – для платників єдиного податку третьої групи (ст.298.5 ПКУ).

Взяття на облік у контролюючому органі за новим місцезнаходженням здійснюється протягом місяця після отримання документів про зміну місцезнаходження(п.10.5 розд. Х Порядку затвердженого Наказом Мінфіну № 1588 від 09.12.2011р.).

Звітність та сплата податків

У разі зміни податкової адреси основним місцем обліку стає нове місцезнаходження платника, а попереднє – залишається не основним місцем обліку.


За основним місцем обліку платник податку:

  • подає декларацію платника єдиного податку за формою, затвердженою наказом Мінфіну № 578 від 19.06.2015 (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0799-15#Text);
  • сплачує ЄСВ (п.4 ч.2 ст.6 Закону 2464-VI від 08.07.2010р.).

За неосновним  (попереднім) місцем обліку платник податків:

  • сплачує єдиний податок до закінчення поточного бюджетного року(п.10.13 розд. Х Порядку затвердженого Наказом Мінфіну № 1588 від 09.12.2011р.).

Отже, аби уникнути розбіжностей в нарахуванні та сплаті податків, рекомендуємо платнику податків після проведення реєстраційних дій, пов’язаних із зміною податкової адреси, перевірити інформацію щодо місця обліку на дату подачі звітності та сплати єдиного внеску та отримати витяг з реєстру платників єдиного податку.

*Завантажте бланк Заяви за посиланням нижче.

Джерела:
Податковий кодекс України – https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2755-17#n1136
Наказ Мінфіну № 1588 від 09.12.2011 – https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z1562-11#n2
Наказ Мінфіну №308 від 16.07.2019р. – https://zakon.rada.gov.ua/go/z1054-19
Закон № 2464-VI від 08.07.2010р. – https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2464-17#n2

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×