facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Питання-відповідь: Ще раз про ФОПів, які не сплачують ЄСВ під час воєнного стану

Дата публікації: 12.07.2022

Чи зобов’язаний ФОП сплачувати ЄСВ за себе під час дії воєнного стану в Україні, чи передбачені зараз штрафи за несплату? На запитання клієнта, фізичної особи-підприємця відповідає юрист Хмельницької ГО «Подільська правова ліга» Руслан Малий.

На фото: Руслан Малий – юрист ГО «Подільська правова ліга».

Право не сплачувати ЄСВ під час воєнного стану не передбачає зарахування відповідних періодів роботи до страхового стажу у зв’язку з дією воєнного стану фізичним особам-підприємцям (ФОПам), які провадять діяльність за спрощеною та загальною системами оподаткування, займаються незалежною професійною діяльністю, а також членам фермерських господарств надане право тимчасово, у період з 1 березня 2022 року та впродовж 12 місяців після скасування воєнного стану не нараховувати та не сплачувати ЄСВ.

Такий крок застосований задля зменшення фінансового навантаження на підприємців та стимулювання їх до продовження діяльності, необхідної для країни в складних умовах війни.

Однак, приймаючи рішення щодо використання наданої державою можливості впродовж певного часу не сплачувати ЄСВ, необхідно пам’ятати, що відповідні періоди роботи не будуть зараховані до страхового стажу для призначення пенсії в майбутньому.

Відповідно до вимог чинного законодавства, до страхового стажу зараховуються тільки ті періоди діяльності, за які повністю сплачені страхові внески.

Розмір щомісячного внеску не має бути меншим за встановлений законом мінімальний (з 01.01.2022 – це 1430 грн).

Тому за можливості таки рекомендуємо сплачувати ЄСВ, адже це ваш стаж, а також підтримка України та ЗСУ.

*Більше про податки під час воєнного стану читайте у наших матеріалах:

  1. Сплата податків та подання звітності: терміни та відповідальність: https://ldn.org.ua/consultations/splata-podatkiv-ta-podannia-zvitnosti-terminy-ta-vidpovidal-nist/
  2. Які податкові пільги отримали на час війни ФОПи першої та другої груп: https://ldn.org.ua/consultations/yaki-podatkovi-pil-hy-otrymaly-na-chas-viyny-fopy-pershoi-ta-druhoi-hrup/

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×