facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Питання — відповідь: Як дистанційно знятися з обліку ВПО?

Дата публікації: 06.09.2023

«Я виїхала з Херсона ще під час окупації, мешкала в Києві, де була зареєстрована як ВПО. Нещодавно повернулася додому в Херсон, але забула знятися з обліку. Тепер не знаю, це обов’язково це робити чи ні? І чи можна знятися з обліку звідси, щоб не їхати? Я людина літня, з інвалідністю, їздити мені важко». З таким запитом до адвокатки, виконавчої директорки ГО «Подільська правова ліга» Анастасії Площинської звернулася мешканка Херсона.  

Анастасія Площинська, адвокатка, виконавча директорка ГО «Подільська правова ліга».

Особисто подавати документи для зняття з обліку внутрішньо переміщеної особи необов’язково. Водночас є кілька способів зробити це дистанційно.

Відповідно до постанови від 1 жовтня 2014 р. №509 «Про облік внутрішньо переміщених осіб», заявник має право подати до уповноваженого органу повідомлення про зміну фактичного місця проживання/перебування або про добровільне повернення до покинутого постійного місця проживання (далі — повідомлення) через Портал Дія. Повідомлення може бути подано через Портал Дія заявником, який пройшов автентифікацію з використанням інтегрованої системи автентифікації, електронного підпису, що базується на кваліфікованому сертифікаті електронного підпису, відповідно до вимог Закону України «Про електронні довірчі послуги» або інших засобів електронної ідентифікації, які дають змогу однозначно встановити особу заявника.

Якщо ж, наприклад пенсіонерка не має інтернету або їй важко розібратися самій із застосунком Дія і нікому допомогти, вона може звернутися до бібліотеки. Працівники бібліотек (і міських, і сільських — головне, щоб був інтернет) допоможуть з реєстрацією в Дії та знятті з реєстрації ВПО.

Ще один варіант, який зокрема працює для мешканців сіл — звернутися до сільської ради, там теж допоможуть. У місті ж допомогу нададуть у відділі соцізахисту населення — якщо такий, звісно, працює, оскільки ситуація в Херсоні складна.

Пройти процедуру зняття з обліку ВПО можна і через Приват 24 — як через додаток для смартфонів, так і з комп’ютера за наявності інтернету.

Можна також  подати заяву згідно з формою Постанови 509 і надіслати Укрпоштою з повідомленням про вручення.

І, нарешті, якщо жінка має можливість переміщуватися Херсоном, у місті працює приймальня Української Гельсінської спілки з прав людини (УГСПЛ), де ведуть прийом юристи. Там їй точно допоможуть. Правники приймальні також працюють дистанційно.

Читайте також: Як знятися з обліку внутрішньо переміщеній особі 

Матеріалстворено за підтримки міжнародної благодійної платформи GlobalGiving,Фонду Чарльза Стюарта Мотта. Змістпублікаціїє виключно відповідальністюгромадської спілки «Мережа правового розвитку».


P. S. Більше актуальної інформації на правову та гуманітарну тематику – у спецрубриці #StandWithUkraine. В ній акумулюємо матеріали, які можуть стати в нагоді тим, хто страждає, чиї права порушуються внаслідок війни рф проти України.


ВИ МОЖЕТЕНАШУ РОБОТУ СВОЇМ ВНЕСКОМ

Будьте в курсі кожної новини та події – підпишіться на наш Telegram-канал: https://t.me/LegalDevelopmentNetwork

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×