facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Виплати родинам загиблих військовослужбовців: скільки чекати на одноразову виплату та коли оформлювати пенсію на дитину

Дата публікації: 10.09.2023

 «Мій чоловік-військовослужбовець загинув на війні. В перших числах серпня я подала до військкомату документи на отримання одноразової грошової допомоги. Тепер маю кілька питань: як можна дізнатися, чи було якесь рішення стосовно виплати, коли я взагалі зможу її отримати? Та через який час можна подати документи до пенсійного фонду України, щоб оформити пенсію дитині загиблого воїна?». Роз’яснення для дружини загиблого Захисника України підготувала адвокатка, виконавча директорка ГО «Подільська правова ліга» Анастасія Площинська.

Анастасія Площинська, адвокатка, виконавча директорка ГО «Подільська правова ліга».

Стосовно виплат одноразової грошової допомоги (далі  ОГД:
1) конкретного строку немає;
2) про отримання ви дізнаєтесь, коли гроші надійдуть на ваш рахунок.

Згідно з Наказом МВС Україні про затвердження Порядку та умов виплати одноразової грошової допомоги, установленої пунктом 2 постанови Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2022 року № 168 «Питання деяких виплат військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу, поліцейським та їх сім’ям під час дії воєнного стану» в Національній гвардії України (далі — Порядок та умови), керівник уповноваженого органу в 10-денний строк із дня реєстрації всіх документів подає головному органу військового управління Національної гвардії України (далі — Головне управління НГУ) висновок щодо можливості виплати ОГД членам сім’ї.

Якщо отримувач не подав (не надіслав) документи, визначені пунктом 2 цих Порядку та умов, керівник уповноваженого органу інформує про це отримувача. Головне управління НГУ після надходження документів, визначених пунктом 2 цих Порядку та умов, приймає рішення про призначення ОГД або про відмову в її призначенні, або про повернення документів на доопрацювання (у разі коли документи подано не в повному обсязі, потребують уточнення чи подано не за належністю). І надсилає таке рішення разом із документами уповноваженому органу для видання наказу про виплату ОГД особам, які звернулися по неї, а в разі відмови чи повернення документів на доопрацювання для письмового повідомлення отримувача з обґрунтуванням мотивів відмови чи повернення документів на доопрацювання.
Після прийняття рішення про призначення ОГД Головне управління НГУ (за наявності відповідних коштів державного бюджету) переказує кошти на реєстраційні рахунки уповноважених органів в установах Державної казначейської служби України. ОГД виплачується на підставі наказу уповноваженого органу шляхом перерахування коштів на рахунок в установі банку державного сектору, зазначений отримувачем у заяві.

Виплачується ОГД в порядку черговості відповідно до дати подання документів. Призначена сума ОГД виплачується поетапно: на першому етапі — 1/5 від призначеної суми ОГД; залишок невиплаченої суми ОГД (4/5 від призначеної суми) — щомісячно, частками впродовж 40 наступних місяців.

Стосовно пенсії на дитину

Ваша дитина має право на пенсію по втраті годувальника з дня загибелі батька. Ви можете звертатися в Пенсійний фонд уже зараз.
Згідно з Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», незалежно від перебування на утриманні годувальника пенсія призначається:

  •  непрацездатним дітям;
  • непрацездатним батькам і дружині (чоловікові), якщо вони після смерті годувальника втратили джерело засобів до існування;
  • непрацездатним батькам і дружині (чоловікові) військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом, які загинули чи померли або пропали безвісти в період проходження служби або пізніше внаслідок поранення, контузії, каліцтва чи захворювання, що мали місце під час служби.

Читайте також: Батьки загиблих Захисників України отримають законні виплати.

Матеріал створено за підтримки міжнародної благодійної платформи GlobalGiving, Фонду Чарльза Стюарта Мотта. Зміст публікації є виключно відповідальністю громадської спілки «Мережа правового розвитку».


P. S. Більше актуальної інформації на правову та гуманітарну тематику – у спецрубриці #StandWithUkraine. В ній акумулюємо матеріали, які можуть стати в нагоді тим, хто страждає, чиї права порушуються внаслідок війни рф проти України.


ВИ МОЖЕТЕНАШУ РОБОТУ СВОЇМ ВНЕСКОМ

Будьте в курсі кожної новини та події – підпишіться на наш Telegram-канал: https://t.me/LegalDevelopmentNetwork

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×