facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Безоплатна первинна правова допомога у Херсоні: результати роботи

Дата публікації: 23.10.2017

Завдяки Херсонському Офісу Мережі правового розвитку при ІРЦ «Правовий Простір» у рамках проекту «Організація сталої системи безоплатної первинної правової допомоги в місті Херсоні» містяни протягом 8 місяців безоплатно отримували первинну правову допомогу. Як повідомляє ІРЦ “Правовий простір”, за цей час 1131 мешканець звернувся до Офісу за юридичною підтримкою. Консультував людей правник не лише на особистих прийомах, але й у режимі online через Skype, Messenger та Viber. ІРЦ “Правовий простір” ділиться напрацюваннями та презентує результати своєї роботи у фінальній брошурі та інтерактивній інфографіці.

З чого все почалося

На початок 2017 року у Херсоні не було системної організації надання первинної безоплатної правової допомоги містянам. Не було ні певного алгоритму дій для вирішення проблем мешканців міста, ні визначеного місця, де б люди могли отримати безоплатну юридичну допомогу. Це призводило до того, що херсонці йшли зі своїми правовими проблемами «куди очі бачать»: до чиновників мерії, у компетенцію яких взагалі не входили юридичні аспекти. Тож, організація надання допомоги людям у правовому полі потребувала негайного вирішення. Та й нормативно-правову базу міськради необхідно було корегувати, адже чинну неможливо було використати для ефективної, системної організації надання безоплатної первинної правової допомоги городянам мерією.

«Крига» зрушила з місця

Вихід із ситуації, що склалася у Херсоні з безоплатною юридичною допомогою населенню, знайшли у співпраці мерії з Херсонським Офісом Мережі правового розвитку при ГО «ІРЦ «Правовий простір». Директорка громадської організації Наталя Бімбірайте та міський голова Володимир Миколаєнко вирішили тимчасово організувати надання безоплатних юридичних послуг херсонцям на базі Офісу Мережі правового розвитку при ІРЦ «Правовий Простір». Тим часом мерія мала доопрацювати чинну місцеву нормативно-правову базу щодо організації у місті системної роботи по наданню городянам безоплатної первинної правової допомоги. Тож, з 1 лютого 2017 року люди вже пішли за безоплатною первинною правовою допомогою до юридичної приймальні Офісу Мережі при ГО «ІРЦ «Правовий простір». Юрист організації почав приймати херсонців за затвердженим графіком та часами прийому. Про можливість отримати безоплатну юридичну консультацію дізнавалися з газет, інформаційних сайтів, у мерії тощо – ІРЦ «Правовий простір» організував потужну інформаційну кампанію. Зазначимо, що бюджетні кошти на організацію та роботу Херсонського офісу Мережі правового розвитку при ІРЦ «Правовий простір» не використовувались.

Найбільше безоплатних консультацій херсонці отримали на порталі ІРЦ “Правовий простір”

Всього за період реалізації проекту «Організація сталої системи безоплатної первинної правової допомоги в місті Херсоні» за допомогою до юриста Офісу звернувся 1131 мешканець Херсону. ІРЦ “Правовий простір” ділиться досягненнями, напрацюваннями Офісу та презентує результати своєї роботи у фінальній брошурі та інтерактивній інфографіці.

Консультував людей правник Офісу не лише на особистих прийомах, але й у режимі online через Skype, Messenger, Viber та портал ІРЦ “Правовий простір”. Згідно зі статистикою, саме на нашому ресурсі було проконсультовано найбільше містян – 703.

Більш детально – в інфографіці.

Інфографіка: Людмила Чванько

За час реалізації проекту юрист Офісу допоміг людям, які зверталися до нього, підготувати 79 документів. Це і заяви про перерахунок заборгованості зі споживання теплової, електричної енергії та газу, і до кредитних установ про перерахунок кредитної заборгованості, і до судів про встановлення юридичних фактів, про видачу судових наказів тощо. Завдяки правнику успішно завершено 12 справ.

Пільги учасників бойових дій, аліменти, отримання землі: що цікавило херсонців, які зверталися до Офісу

Типові питання, з яких зверталися мешканці Херсону до Офісу Мережі при ГО “ІРЦ “Правовий простір”:

 • отримання матеріальної допомоги та разової грошової допомоги (по інвалідності під час бойових дій);
 • надання статусу УБД та пільг;
 • пільги осіб зі статусом УБД на санаторно-курортне лікування;
 • звільнення з контрактної військової служби;
 • неправомірність дій військовослужбовців військової служби правопорядку, незаконність затримання і застосування сили;
 • грошова виплата у разі інвалідності;
 • виплата одноразової грошової допомоги;
 • безоплатне отримання земельної ділянки;
 • адміністративне затримання поліцією;
 • розлучення, призначення і сплата аліментів;
 • житлово-комунальні послуги: зменшення заборгованості, перерахунок суми заборгованості; правил надання житлово-комунальних послуг і розрахунку за них;
 • процедура оформлення опіки і піклування над дитиною, недієздатним членом сім’ї;
 • трудові відносини та спори: оскарження рішення на звільнення, використання права на відпустку, переведення;
 • кредитні правовідносини: зменшення суми заборгованості, припинення кредитних зобов’язань, а також зобов’язань поруки та іпотеки;
 • правомірність дій керівництва ОСББ, або його бездіяльності;
 • позбавлення батьківських прав;
 • спадкування;
 • правильність нарахування пенсії;
 • набуття права власності — укладення договорів купівлі-продажу та дарування;
 • порядок призначення субсидій та її пролонгація;
 • закриття виконавчого провадження;
 • отримання земельної ділянки (приватизації);
 • поділ майна;
 • створення неприбуткової організації;
 • правовідносини, які виникають з приводу «затоплення», створення сусідами перешкод у користуванні майном.

Що далі

Згідно з домовленостями, мерія внесла корективи до свого рішення «Про деякі питання безоплатної первинної правової допомоги в м. Херсоні» (які саме рішення були прийняті – дивіться у брошурі). Тепер депутати мають вирішити, скільки грошей з міського бюджету буде виділено на організацію безоплатної первинної правової допомоги; на конкурсній основі вибрати організацію, яка буде надавати людям ці послуги; знайти та обладнати місце для розміщення юридичної приймальні.

Брошура для завантаження знаходиться у прикріпленому до статті файлі.

То куди ж наразі звертатися для отримання безоплатної первинної правової допомоги в Херсоні

Херсонський Офіс Мережі правового розвитку при ІРЦ “Правовий простір” продовжує надавати людям безоплатну правову підтримку.

Графік особистого прийому юриста Офісу:

1sergiy plahotniuk

Сергій Плахотнюк, юрист ІРЦ “Правовий простір”

понеділок та середа з 9:00 до 17:00 (обідня перерва з 12:00 до 13:00)

Телефон для довідок та попереднього запису: (099) 468-38-48

Е-mail:kherson2@ldn.org.ua

Адреса: Херсон, вул. Бориса Мозолевського (колишня Фрунзе) будинок 2, офіс 6.

Довідково.

Первинна правова допомога включає: надання правової інформації, консультування; складання заяв, скарг та інших документів правового характеру (крім документів процесуального характеру); надання витягів із законодавства; надання допомоги у доступі особи до вторинної правової допомоги та медіації.

Робота здійснювалась за рахунок власних ресурсів громадської організації та за підтримки програмної ініціативи «Права людини та пра восуддя» Міжнародного Фонду «Відродження» в рамках проекту «Організація сталої системи безоплатної первинної правової допомоги в місті Херсоні» (№51154). Партнерські організації, які взяли участь у реалізації проекту: Херсонська обласна організація КВУ, Благодійна організація «Фонд милосердя та здоров’я», Херсонське регіональне відділення Асоціації міст України, Білоцерківська міська громадська організація «Правова єдність», Регіональний Центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Херсонській області.


Автор Олександра Єрмолаєва, ІРЦ “Правовий Простір”

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Array ( [0] => https://ldn.org.ua/wp-content/uploads/2018/01/LDNKherson_1.pdf )

Прикріплені файли

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×