facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Гуманітарна програма #StandWithUkraine масштабувалася, аби повніше відповідати на виклики

43-й день повномасштабної війни росії проти України. Ми згуртувалися і стали сильнішими, як ніколи. Ми навчилися боротися з нашими страхами і за нашу країну, українців, які постраждали і зараз потерпають від агресії. Мережа правового розвитку (МПР) – теж частина цього історичного моменту. Гуманітарна програма #StandWithUkraine, яку МПР розпочала наприкінці лютого, масштабувалася і залучила більше партнерів. Завдяки цьому можемо якомога повніше відповідати на потреби жителів громад у різних областях України.

Це стало можливим завдяки 16 організаціям, що беруть участь у програмі.

На фото: Допомога вже приїхала до однієї із громад Миколаївщини.

У співпраці із Українською освітньою платформою надіслано гуманітарний вантаж для п’яти громад Миколаївської області: харчування, ліки та предмети гігієни отримають вразливі групи населення.

На фото зліва направо: виконавчий директор Мережі правового розвитку Євген Полтенко та представники команди Української освітньої платформи Мар’яна Каспришин, Марія Кандиба та Тимур Канатаєв.

Ще один вантаж із найнеобхіднішим чекає відкриття гуманітарного коридору, щоб поїхати до жителів Конотопа Сумської області. Таку саму допомогу цього тижня отримають жителі Чернігівщини та Харківщини.

На фото: Юристи надають консультацію з поселення в м. Кам’янка- Бузька.

У м. Кам’янка-Бузька Львівській області завдяки впровадженню ініціативи «Банк житла» дах над головою отримали  85 родин внутрішньо-переміщених осіб (це понад 350 осіб).

Така сама ініціатива розпочалася і в Коломиї Івано-Франківської області. З початку квітня юристка ГО «Трикутник» знаходиться у місцевому центрі надання адміністративних послуг та консультує переселенців щодо правових питань та отримання житла. 

«Звернень поки не дуже багато, оскільки люди ще не звикли, що там є наше представництво. Ми отримуємо значну кількість запитів у телефонному режимі. Зараз працюємо над наповненням “банку житла”. Шукаємо тих, хто потребує, і тих, хто готовий надати помешкання для проживання і вносимо дані у базу», – зазначає координаторка програми #StandWithUkraine на Івано-Франківщині Соломія Зінець-Мацишин.

На фото: Корми для тварин, отримання яких адвокатувала організація «Право» м. Хмільник.

Громадська організація «Право» з міста Хмільник Вінницької області адвокатувала надання близько 2 тонн кормів для котів та собак. Вони вже надійшли та розподілені. 

«Це не тільки про допомогу тваринам. Це допомога й тим людям, які сьогодні утримують 20, а то й 70 домашніх тварин. Багатьох із них залишили внутрішньо переміщені люди,  виїжджаючи в інші області України, адже Хмільник для багатьох з них  є транзитним. Ми розуміємо, в якій ситуації може бути місто, якщо всі ці тварини опиняться на вулиці», – зауважила експертка організації Олена Черній.

Сьогодні з багатьма викликами зіштовхуються організації, які надають допомогу в східній частині України.

«Офіс Суспільної служби правової допомоги «евакуювався» із Новоайдара в Рубіжне. Місто перетворюється на руїни. Обстріли по житлових будинках щодня. Ми розповсюджуємо серед тих жителів, які ще не покинули місто, продуктові набори, надаємо консультації щодо евакуації, гуманітарної, психологічної та правової допомоги без вихідних з 09-00 до 21-00», – розповів координатор у Луганській області Олексій Кормілецький.

На фото: ГО “Агенція демократичного розвитку Донбасу” (Слов’янськ, Донецька область) надає гуманітарну допомогу в межах роботи центру «Допомога поруч».

Агенція демократичного розвитку Донбасу” за підтримки українських та міжнародних організацій відкрила у Слов’янську гуманітарний центр «Допомога поруч». Центр також консультує жителів Донеччини щодо евакуації мешканців, інформує про гуманітарні коридори та евакуаційні поїзди, надає гуманітарну і психологічну допомогу.

В інших містах – Сєвєродонецьку, Краматорську, Сумах, Чернігові, Черкасах, Львові, Вінниці, Білій Церкві, Хмельницьку, Кам’янці Подільському, Вижниці  – координатори/ки збирають гуманітарну допомогу, перенаправляють та сортують її. Дехто з них підтримує українців і з-за кордону.

На фото: ГО «Подільська правова ліга» (м. Хмельницький) відкрили гарячу лінію із консультування з правових питань та продовжують надавати допомогу в офісі.

За лютий-березень в Україні правовою допомогою від організацій-учасниць програми МПР #StandWithUkraine скористалися вже понад 2500 осіб. 

Серед звернень найпоширенішими залишаються:

  • порядок виїзду за кордон
  • відновлення втрачених документів
  • трудові права (працевлаштування, права мобілізованих та добровольців, ВПО, незаконні звільнення, скорочення з роботи тощо)
  • отримання виплат та пільг для ВПО
  • реєстраційні дії.

Водночас, розуміючи, що 4 млн українців, які виїхали за кордон у пошуках безпеки, теж потребують правової підтримки, МПР ініціювала створення можливостей для такого консультування. У цьому нам допоможуть організації LinGo та Paladin

Окрім того, розпочинає працювати напрям координації та супроводу активістів, які  документуватимуть військові злочини.

Ще одним із викликів, на які потрібно віднайти стратегії відповіді, є допомога тимчасово окупованим територіям. Через ізольованість, відсутність доступу до Інтернету та мобільного зв’язку, неможливість евакуюватися і створити гуманітарні коридори спостерігаємо порушення прав людини. Окупанти перешкоджають доставленню гуманітарних вантажів. Активістів залякують та влаштовують їм допити. На Луганщині підприємців змушують перереєстровувати бізнес за правилами окупаційної влади.

Дякуємо МФ «Відродження», Фонду Ч.С.Мотта, DLA Piper Foundation та Legal Empowerment Fund (програма Fund for Global Human Rights) за підтримку цієї діяльності. Переконані, що спільними зусиллями нам вдасться посилити один одного і допомогти якомога більшій кількості людей, які цього потребують.

Слава Україні!

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×