facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Коаліція «Солідарність та справедливість» визначила ключові напрями на майбутнє для подолання викликів війни

Із початку повномасштабної війни росії проти України Мережа правового розвитку (МПР) розгорнула програму гуманітарного реагування #StandWithUkraine. Вона об’єднала зусилля 15 членських організацій та 7 партнерів для створення більш комплексних рішень подолання криз війни. Саме так утворилася коаліція «Солідарність та справедливість».

Результати п’ятимісячної роботи коаліції вражають. 

На фото зліва направо: Голова правління Мережі правового розвитку Максим Ільчишен та виконавчий директор Євген Полтенко.

«У перші тижні повномасштабної війни пріоритетом стало врятувати представників наших партнерських організацій разом із родинами, які перебували у небезпечних місцях. Так вдалося допомогти загалом 60 людям (26 родин). Далі думали, як застосувати наші знання та досвід. Уже 5 березня організували спільну зустріч із тими, хто був на зв’язку і готовий долучатися до впровадження програми #StandWithUkraine. Вони і стали основою коаліції. Ми отримали широке коло підтримки від організацій і зокрема благодійні внески від окремих людей. За місяць після старту кампанії збору коштів для роботи програми #StandWithUkraine отримали 10 тис доларів саме від приватних благодійників. Раніше навіть і не думали, що правозахисна організація в Україні може зібрати стільки благодійних внесків», – згадує виконавчий директор Мережі правового розвитку Євген Полтенко.

На фото: Учасники коаліції «Солідарність та справедливість».

Законодавство країни теж перейшло в режим війни – швидкі зміни, часто “ручне” регулювання. Аби допомогти українцям орієнтуватися в цьому потоці, відновити і захистити свої права, юристи організацій МПР та партнерів від 24 лютого надали допомогу понад 7 тисячам українців і українок. Ініціювали створення платформи для надання правової допомоги й тим, хто перебуває за межами України.

На фото зліва: Директорка з організаційного розвитку МПР Ірина Чайка.

У межах інформаційно-просвітницької кампанії підготовлено понад 200 публікацій. Її загальне охоплення сягає понад 1 млн осіб.

Учасники коаліції допомогли поселити близько 1500 переселенців, розробляють та впроваджують комплексні рішення для задоволення їхніх потреб. Надали психологічну допомогу 224 особам. 

На фото: Програмний директор Мережі правового розвитку Віталій Охріменко.

Знайшли та розподілили адресно 300 тонн гуманітарної допомоги між 55 000 жителями постраждалих громад. Навчають місцевих активістів механізмам громадського контролю за розподілом благодійної допомоги, а місцеву владу – долучатися до фіксації воєнних злочинів.

Допомогли евакуювати 1851 особи. 

Понад 50 експертів залучені до впровадження різних ініціатив коаліції. І це ще далеко не все.

На фото: Керівник студії соціальних технологій Garnet, фасилітатор, тренер, кандидат політичних наук Руслан Бахтиєв.

Аби упорядкувати напрацювання, віднайти вектори для майбутнього розвитку, учасники коаліції зібралися на кількаденне стратегування. Якісно пройти цей шлях та скерувати його у конструктивному напрямі допоміг керівник студії соціальних технологій Garnet, фасилітатор, тренер, кандидат політичних наук Руслан Бахтиєв:

«Ми враховували, що першопочатково коаліція розвивалася в дуже складних умовах, на осмислення якихось процесів та смислів не було часу. В перший день ми пробували зазирнути в себе і виявити власні потреби – проявити, а що саме мені болить. Інший момент – пережити свій досвід, щоб можна було видихнути. Знайти точки опори та ресурси. Одним із найбільших досягнень це, звісно, вже була можливість побачили один одного, познайомитися. Наступний день був присвячений осмисленню досвіду коаліції, потенціалу і цінностей, які сформувалися, кращим практикам і ресурсам. На завершальному етапі ми змогли виявити три тематичних напрями і один, пов’язаний із організаційним розвитком».

На фото: Під час стратегування.
На фото зліва направо: Юристка ГО «Трикутник» Інна Колесник, проєктний менеджер МПР Тімур Канатаєв.

На майбутнє учасники коаліції визначили серед ключових пріоритетів зокрема такі:

  • дослідження рівня соціальної згуртованості;
  • створення концепції «Вулика Змістів» як інструменту соціального інжинірингу коаліції;
  • створення бази експертів та переліку послуг, які можуть надавати;
  • посилення експертності; 
  • розвиток громад та їхня експертна підтримка, системний моніторинг ефективності роботи із використанням методології “Місцевий індекс прав людини” (МІПЛ).

Та працювати задля досягнення об’єднуючої місії коаліції:

Спільно реагувати на виклики війни для захисту, підтримки і розвитку солідарного та справедливого суспільства.

На фото зліва направо: Rерівник ГО «Подільський центр прав людини» Михайло Бардин, представниця ГО «Черкаський правозахисний центр» Марина Куприкова/
На фото зліва направо: Керівник ГО «Громадська платформа» (м. Сєвєродонецьк, Луганська область) Сергій Кошель, керівниця ГО «Правова Єдність» (м. Біла Церква, Київська область) Ольга Настіна. 

«Ми тут всі організаційно різні. Але ту, роботу, яку провели пліч-о-пліч, внесок кожного і кожної, можливість висловлюватись – це все могли робити як рівні. Ми могли не погоджуватись, дискутувати. Але, робота, яку ми спільно зробили – об’єднала нас», – поділилася Ольга Настіна.

«Наша зустріч мені нагадала ті часи, коли тільки проходила своє становлення Мережа правового розвитку. Але сьогодні інші реалії, кризові умови, в яких працюємо усі. Це дуже корисний досвід, і мені цікаво, що буде в майбутньому – ініціативи, партнерства, результати», – зазначив Сергій Кошель.

Представниця БО «Українська освітня платформа» Маріанна Білик (м. Львів): «Відчувається, що тут люди знаходяться на одній хвилі. Вміння упіймати її і спільно розкручувати… Здається, в цьому цінність громадянського суспільства». 
Представниця БО «Українська освітня платформа» Христина Купчева (м. Львів): «Хочу відзначити дуже легку емоційну атмосферу. Мені було легко висловлювати свої думки, не боячись, що скажуть: це неправильно. Мені просто давали зворотній зв’язок: що можна зробити краще, або чому думка не зовсім вірна. Це найбільш комфортна емоційна команда, у якій мені доводилось працювати».

На фото: Представник ГО «Черкаський правозахисний центр» (м. Черкаси) Олександр Кадієвський та юристка ГО «Північна правозахисна група» Наталія Єсіна (м. Суми)

На фото: зліва направо:  Керівниця ГО «Північна правозахисна група» Наталія Єсіна (м. Суми),  керівник ГО «Черкаський правозахисний центр» Тарас Щербатюк (м. Черкаси),  керівниця ГО «Подільська правова ліга» Анастасія Площинська (м. Хмельницький)
На фото: Представниця Чернівецької обласної громадської організації «Комітет виборців» Валентина Ткач (м. Вижниця, Чернівецька область).
Керівниця ГО «Трикутник» Соломія Зінець-Мацишин: «У мене набагато більше стало розуміння, що таке коаліція, якою вона може бути в подальшому. Є бажання розвивати коаліцію. І робити в це свій внесок».

На фото: консультантка Аналітичного центру ЮрФем, юристка Марта Змисла.


P. S. Більше актуальної інформації на правову та гуманітарну тематику – у спецрубриці #StandWithUkraine. В ній акумулюємо матеріали, які можуть стати в нагоді тим, хто страждає, чиї права порушуються внаслідок війни рф проти України.


ВИ МОЖЕТЕНАШУ РОБОТУ СВОЇМ ВНЕСКОМ

Будьте в курсі кожної новини та події – підпишіться на наш Telegram-канал: https://t.me/LegalDevelopmentNetwork

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×