facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Солідарність та cправедливість. Правозахисники і волонтери разом долають виклики повномасштабної війни

На початку березня Мережа правового розвитку (МПР) ініціювала створення коаліції Solidarity&Justice (Солідарність та Справедливість). Вона має на меті вирішити широке коло проблем, які виникли через повномасштабну війну росії проти України. Більшість із визначених партнерами ключових напрямів роботи коаліції вже реалізуються. Все це завдяки об’єднанню зусиль учасників спілки МПР з організаціями громадянського суспільства Ukraine Alive 2022, LinGo, «Трикутник» (Коломия), Асоціацією громадських радників України, Українською освітньою платформою.

На фото: Волонтери Ukraine Alive 2022 доставили продукти та засоби гігієни до Іванкова Київської області.

Однією з перших до коаліції приєдналася волонтерське об’єднання Ukraine Alive 2022. Волонтери щодня доставляють в найбільш постраждалі від військових дій міста, селища та села гуманітарну допомогу, організовують закупівлю та доставку захисного обладнання оборонцям України. Завдяки мережі складів об’єднання маємо можливість розподіляти вантажі найнеобхіднішого в різні області України. Цю роботу також здійснюємо за участі Української освітньої платформи.

Для надання правової допомоги якомога більшій кількості переселенців, які зараз перебувають за кордоном, спільно із LinGо та Paladin залучаємо юристів та адвокатів Pro Bono. Цей ланцюжок доступності правосуддя полягає в допомозі через онлайн-інструменти зв’язку, необхідна інформація буде перекладена, за необхідності українців перенаправлятимуть для отримання інших видів допомоги (наприклад, психологічної чи соціальної).

Спільно з організацією «Трикутник» з Коломиї, що діє на Івано-Франківщині, та міською радою впроваджуємо ініціативу «Вулик змістів». Її багатовекторність першочергово спрямована на допомогу переселенцям в отриманні житла, правової підтримки, роботи, щоб відновитися і отримати можливість реалізуватися у приймаючій громаді.

На фото: Продукти та засоби гігієни отримали 200 родин із трьох звільнених сіл Київщини.

Асоціація громадських радників України має можливість оцінити потреби вразливих груп населення та переселенців на місцях у різних областях. На зібрані запити за підтримки Мережі правового розвитку нещодавно доставили 40 тонн допомоги, серед яких продукти та засоби гігієни, речі для немовлят, молочна продукція, ковдри та багато іншого, для 16 громад Дніпропетровської, Сумської, Чернігівської і Київської областей.

На фото: Правові консультації для вимушених переселенців у Вижниці, Чернівецька область.

14 членських організацій МПР змогли оперативно переформатувати свою роботу, щоб продовжити надавати людям правову та іншу консультативну допомогу в різних областях України. Організації Мережі одразу запрацювали за кількома напрямами та продовжують надавати допомогу людям, які страждають внаслідок російської агресії та чиї права порушуються. Таку підтримку в офісах партнерських організацій, у гуманітарних центрах та черз онлайн канали отримали вже понад 3 тис осіб.


P. S. Більше актуальної інформації на правову та гуманітарну тематику – у спецрубриці #StandWithUkraine. В ній акумулюємо матеріали, які можуть стати в нагоді тим, хто страждає, чиї права порушуються внаслідок війни рф проти України.


ВИ МОЖЕТЕНАШУ РОБОТУ СВОЇМ ВНЕСКОМ

Будьте в курсі кожної новини та події – підпишіться на наш Telegram-канал: https://t.me/LegalDevelopmentNetwork

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×