facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Боронять, консультують, доставляють гуманітарну допомогу: юристи та активісти з Миколаєва допомагають мешканцям прифронтового міста й області

Дата публікації: 02.08.2022

Автор: Олена Орлова/Мережа правового розвитку

Громадська організація «Час збирати українців» разом із командою партнерів доставили й роздали гуманітарну допомогу понад 7 тисячам  мешканців прифронтової Миколаївщини. Процес вимагав ретельного планування, чіткої організації та особливих умов – не можна було наражати людей на небезпеку при обстрілах. Про гуманітарну місію, що тривала два місяці, і про те, чим живе організація під час війни, Мережі правового розвитку розповів юрист Вадим Жепало.

На фото: Вадим Жепало – юрист Миколаївської ГО “Час збирати Українців”.
На фото: Віталій Охрименко – юрист Миколаївської ГО “Час збирати Українців”.

Але й під час служби юристи за найменшої можливості в режимі онлайн приймають звернення земляків, надають правову допомогу та завдяки дружнім зв’язкам з іншими громадськими організаціями намагаються допомагати людям у всіх гострих питаннях, яких у мешканців області, що живе під постійними обстрілами, дуже багато. Зокрема це й гуманітарні проблеми, вирішенням яких організація займалася упродовж червня-липня.

Розповідаючи про цю гуманітарну місію, варто розуміти, в яких умовах живуть і працюють миколаївці. За словами секретаря РНБО Олексія Данилова, Миколаїв знаходиться на третьому місці у списку міст України, які зазнали найбільшої кількості ракетних обстрілів ворожої росії упродовж кількох місяців повномасштабної війни.
Миколаївська область фактично є прифронтовою – на її території ведуться активні бойові дії, а місто Снігурівка та кілька десятків сіл поблизу нього окуповані військами рф. І сам Миколаїв, і населені пункти області ворог обстрілює з різних видів озброєння і не відмовляється від планів спробувати знову захопити обласний центр.

З початку війни з Миколаєва виїхала майже половина з 500 тисяч його мешканців, близько 70 тисяч осіб залишаються в регіоні та отримали статус внутрішньо переміщених осіб.
Обласний центр вже три місяці залишається без нормального забезпечення водою, систематично зазнають пошкоджень лінії газо-, водо- та електропостачання.

Миколаїв. Наслідки обстрілу в ніч на 2 серпня 2022 р. Фото: Суспільне Миколаїв.
  • За таких умов, на початку червня під час робочої зустрічі та спілкування з керівництвом громадської організації ГО «Суспільного здоров’я та позитивних дій «Час життя», яка представляє на Миколаївщині одну з найбільших пацієнтських організацій України «100% ЛЖВ», ми з’ясували, що за фінансової підтримки Всесвітньої продовольчої програмі ООН  (World Food Programme) запланована масштабна доставка до області значної кількості продовольчих наборів, розповідає Вадим Жепало.

У наборах –  продукти, яких одній людині може вистачити приблизно на місяць: крупи, консерви, олія тощо. Призначалася міжнародна гуманітарна допомога цивільним, які перебувають у скрутному матеріальному становищі та постраждали від війни. Насамперед це вразливі до ВІЛ та туберкульозу люди та їхнє близьке оточення, медпрацівники, літні люди, люди з інвалідністю, люди з низьким рівнем доходу, внутрішньо переміщені особи, діти-сироти, діти з інвалідністю.
Обговоривши ситуацію, партнерські організації вирішили разом організувати процеси розподілу, доставки та передачі допомоги людям.

  • До реалізації місії ми залучили декілька партнерських організацій, зокрема такі як  «Друге дихання», «Волонтери від народу», «Медичний контроль», «Центр розвитку житлового фонду», «Усмішка дитини», «Всеукраїнське об’єднання людей з наркозалежністю «Волна», «Центр розвитку місцевої демократії «Голос громади», «Пенітенціарна ініціатива», благодійний фонд «Юнітус». Налагодили комунікацію з керівниками органів місцевого самоврядування та об’єднаннями співвласників житлових будинків (ОСББ). До фінансування витрат на доставку продуктових наборів долучилася й наша громадська спілка «Мережа правового розвитку», уточнює юрист.

Об’єднавши зусилля, у стислі терміни активісти та волонтери відшукали складські приміщення й автотранспорт; створили команду, яка займалася вантажними роботами; звернулися до місцевих ЗМІ з проханням якнайширше донести до людей інформацію про можливість  отримати допомогу. Окремо розробили механізм видачі продовольчих наборів: важливо було зробити це так, аби уникнути значного і тривалого скупчення людей у місцях можливих обстрілів.

Міжнародна гуманітарна допомога для мешканців Миколаївщини. Фото: ГО “Час збирати українців”.
З доставкою, розвантаженням та роздачею наборів допомагали всією громадою. Фото: ГО “Час збирати українців”.

В результаті таких злагоджених дій Миколаївська область отримала 120 тис кг продовольства. Його роздали понад 7 тисячам мешканців прифронтових населених пунктів Шевченківської, Березнегуватської, Баштанської та Новобузької об’єднаних територіальних громад, міст Миколаїв та Вознесенськ, Єланецької та Новоодеської громад.

Гуманітрана допомога прибула до Нового Бугу. Фото: ГО “Час збирати українців”.
Отримали продуктові набори й у місті Баштанка. Фото: ГО “Час збирати українців”.
Гуманітарна місія – у селищі Березнегувате. Фото: ГО “Час збирати українців”.
  • Представники організацій не лише передавали людям продовольчі набори, а й  вели правопросвітницьку роботу: роз’яснювали права внутрішньо переміщених осіб, людей з інвалідністю, дітей та інших категорій, говорить Вадим Жепало.

І додає, що зараз у його організації на часі – розширення діяльності, майже в кожній територіальній громаді є представники «Час збирати українців», справа тепер – за ресурсами та практичними проєктами, які допоможуть підтримувати людей у ці надскладні часи. Організація вже подала заявку на участь у конкурсі за проєктом «Розвиток спроможності місцевих ОГС – надавачів правової допомоги в Україні». Цей проєкт спрямовано на розвиток потенціалу місцевих організацій громадянського суспільства, діяльність яких зосереджено на наданні правової допомоги населенню, зокрема на задоволенні правових потреб внутрішньо переміщених осіб.

Волонтери та активісти Миколаєва. Фото: ГО “Час збирати українців”.


P. S. Більше актуальної інформації на правову та гуманітарну тематику – у спецрубриці #StandWithUkraine. В ній акумулюємо матеріали, які можуть стати в нагоді тим, хто страждає, чиї права порушуються внаслідок війни рф проти України.


ВИ МОЖЕТЕ



НАШУ РОБОТУ СВОЇМ ВНЕСКОМ

Будьте в курсі кожної новини та події – підпишіться на наш Telegram-канал: https://t.me/LegalDevelopmentNetwork

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×