facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Чоловік відстояв право не міняти «звичайний» паспорт на ID-картку

Дата публікації: 05.11.2019

Автор: «Громадська платформа»

Мешканець Луганщини за особистих переконань не бажав оформлювати паспорт у форматі ID-карти. Водночас пропустив термін вклеювання чергового фото у паспорт-книжечку*. Розібратися у ситуації і відстояти право самому обирати формат головного документа, що   посвідчує  особу  громадянина  України, чоловіку допомогли у Сєвєродонецькому офісі Мережі правового розвитку.

Пан Іван розповів співробітникам Офісу при громадській організації «Громадська платформа», що пропустив термін (1 місяць), протягом якого слід було вклеїти фотографію у паспорт по досягненню 45 років. Уточнив, що паспорт у нього – в формі книжечки, у відповідності до Положення про паспорт громадянина України, затвердженого Постановою Верховної Ради України від 26 червня 1992 року № 2503-ХІІ) громадянина України (далі – Положення про паспорт громадянина України). Відповідно ж до п 18. Цього Положення, «Для одержання,  обміну паспорта  і  вклеювання  до  нього нових фотокарток громадянин подає документи і фотокартки не пізніше, як через місяць після  досягнення відповідного віку або зміни (переміни) прізвища,   імені  чи  по батькові,  встановлення розбіжностей у записах або непридатності паспорта для користування».
Як діяти далі, чоловік не знав, тому і звернувся по безоплатну правову допомогу.
Юрист Сергій Кошель надав пану Івану консультацію і допоміг скласти заяву на ім’я начальника місцевого органу ДМС України з поясненнями щодо пропуску термінів вклеювання світлини.
У відповідь клієнт отримав негативну відповідь: фото вклеювати відомство відмовлялося, натомість рекомендувало прийти й поміняти паспорт на новий – у форматі пластикової карти (ID-карти).
Але тепер уже пан Іван відмовився від такої рекомендації, оскільки за особистих переконань не бажав давати згоду на оцифровку і використання своїх персональних даних, що мають міститися на ID-карті.

  • Безконтактний електронний носій паспорта громадянина України нового зразку містить оцифровані персональні данні особи. Згоду на їх використання особа має надати особисто, – уточнює юрист Сергій Кошель.

Тож, у конкретному випадку вирішувати ситуацію довелося через суд. Відповідно юрист допоміг пану Івану скласти позов.
У суді, на другому засіданні, представник відповідача – органу ДМС України – не заперечив щодо позасудового вирішення спору та попросив зупинити провадження до винесення судового рішення.
Правник уточнює, що ознаками типової справи були наступні факти:
а) позивач — фізична особа, якій територіальний орган ДМС України відмовив у видачі паспорту у формі книжечки, у відповідності до Положення про паспорт громадянина України;
б) відповідач — територіальні органи ДМС України;
в) предмет спору — вимоги щодо неправомірної відмови відповідача у видачі паспорта громадянина України у формі книжечки у зв’язку з ненаданням особою згоди на обробку персональних даних та зобов’язання відповідача видати позивачеві паспорт у формі книжечки, у відповідності до Положення про паспорт громадянина України.
Далі юрист від імені клієнта склав заяву про зупинення провадження та надання часу для примирення.
В результаті пану Івану вклеїли фотографію у паспорт і повернули судовий збір. Тож, чоловік за підтримки юристів Офісу відстояв своє право мати такий паспорт, який дозволяє закон і вимагають особисті переконання.

*Консультація юриста «Як вклеїти фото у паспорт, якщо людина проживає на тимчасово окупованій території України» – за посиланням.

P.S. Офіси Мережі правового розвитку створені та працюють за підтримки  програмної ініціативи «Права людини та правосуддя» Міжнародного Фонду «Відродження».
Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його авторам і можуть не співпадати з думкою Міжнародного фонду «Відродження».

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×