facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Чугуївські правозахисники відстояли право балаклійця на компенсацію у касаційному суді

Дата публікації: 18.03.2020

Автор: Юлія Марукян/Чугуївська правозахисна група 

Ще у 2017 році до Чугуївського офісу Мережі правового розвитку звернувся мешканець м. Балаклія Харківської області. Просив допомогти відшкодувати шкоду, завдану його майну внаслідок вибухів військових складів у Балаклії.


Адвокати Чугуївської правозахисної групи приймальні Української Гельсінської спілки з прав людини Роман Лихачов та Світлана Кужелєва вели справу від самого початку.

Нагадаємо, 23 березня 2017 року на території 65-го ракетно-артилерійського арсеналу боєприпасів (військова частина А 1352 Міністерства оборони України) м. Балаклія сталися вибухи боєприпасів.

У травні 2017 року адвокати від імені балаклійця подали позов про відшкодування шкоди до Київського районного суду м. Харкова. Відповідачами у справі виступали Міністерство оборони України, Управління Служби безпеки України в Харківській області, військова частина А 1352, Державна казначейська служба України, Головне управління Державної казначейської служби України у Харківській області.

Рішенням Київського районного суду м. Харкова від 7 лютого 2018 року позов балаклійця задоволено частково. Стягнуто з Міністерства оборони України 242 тис 006 грн 80 коп на відшкодування майнової шкоди та 10 тис грн на відшкодування моральної шкоди.

Постановою Харківського апеляційного суду від 20 лютого 2019 року рішення Київського районного суду м. Харкова від 07 лютого 2018 року скасовано та ухвалено нове рішення. Стягнуто з військової частини А 1352 на користь постраждалого 242 тис 006 грн 80 коп на відшкодування майнової шкоди та 30 тис грн на відшкодування моральної шкоди.

14 лютого 2020 року Верховний суд України виніс остаточну постанову*, якою залишив без змін постанову Харківського апеляційного суду від 20 лютого 2019 року.

Адвокати коментують:

  • Діяльність із використання, зберігання та утримання військовими частинами боєприпасів має ознаки джерела підвищеної небезпеки.

Вирішуючи спір, суд апеляційної інстанції встановив, що внаслідок вибухів боєприпасів (бойових снарядів) та пожежі на території військової частини А 1352 знищено автомобіль позивача, чим останньому заподіяно шкоду у розмірі, визначеному висновком авто товарознавчої експертизи. Відтак суд дійшов правильного висновку про відшкодування такої шкоди військовою частиною А 1352 на підставі положень статті 1187 ЦК України. З цим висновком погодився і Верховний Суд України».

Посилання на рішення суду:

http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/87672468

P.S. Матеріал підготовлено за підтримки Міжнародного Фонду «Відродження» у межах проекту ««Безпечна та правоспроможна громада».

Матеріал відображає позицію автора і не обов’язково збігається з позицією Міжнародного фонду «Відродження». Будьте в курсі кожної новини та події — підпишіться на наш Telegram-канал: https://t.me/LegalDevelopmentNetwork

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×