Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Історія з продовженням: з дитиною «на руках» жінка відстояла право на працю

В одній з наших успішних історій ми розповідали, як незаконно звільнену молоду маму поновили на роботі за допомоги працівників Дворічанського офісу Мережі правового розвитку. Здавалося, що питання вирішено, що жінка захистила свої права, заспокоїлася та сконцентрувала свою увагу на вихованні дитини. Однак роботодавець не погодився із рішенням суду та подав апеляційну скаргу…

Нагадаємо, перебуваючи у відпустці по догляду за дитиною, мешканка Харківщини «запізнилася» з подачею податкової декларації* на три дні. Як наслідок її визнали винною у вчиненні адміністративного правопорушення, пов’язаного з корупцією та звільнили з займаної посади. Не погоджуючись із таким рішенням, жінка вирішила оскаржити наказ і домоглася цього через суд за підтримки юриста Офісу при громадській організації «Фонд сільських громад Дворічанщини» Віталія Бабики. Він переконав суд у тому, що притягнення жінки до відповідальності у вигляді звільнення з підстав втрати нею права на державну службу є неспівмірним із сутністю вчиненого правопорушення.

Але тепер, коли роботодавець зажадав оскаржити рішення суду, молода мама знову втратила спокій – і знову розривалася між материнськими клопотами та відстоюванням свого права на працю. Однак цього разу у неї було чітке розуміння, куди звертатися. Тож, Віталій Бабика заспокоїв жінку та підготував відзив на апеляційну скаргу.

Суд апеляційної інстанції, враховуючи подані заперечення, не знайшов підстав для задоволення апеляційної скарги та залишив в силі** рішення суду першої інстанції.

  • Хочеться вірити, що цим рішенням поставлено крапку у цій історії, однак навіть при поданні касаційної скарги жінка готова і надалі відстоювати своє право на працю, – коментує Віталій Бабика.

І це, безперечно, позитивна тенденція з точки зору управлення людини: жінка переконана у своїй правоті, знає, куди звертатися по безоплатну правову допомогу, впевнена, що отримає її вчасно і якісно, відтак не впадає у відчай, не здається – а наполегливо відстоює свої права за підтримки юристів.

**Посилання на рішення суду: http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/86065639  

*Йдеться про декларацію про доходи осіб, уповноважених на виконання функцій держави або органів місцевого самоврядування, що подається до Національного агентства з питань запобігання корупції.

P.S. Офіси Мережі правового розвитку створені та працюють за підтримки  програмної ініціативи «Права людини та правосуддя» Міжнародного Фонду «Відродження».

Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його авторам і можуть не співпадати з думкою Міжнародного фонду «Відродження».

 

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00 кожного дня (обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×