facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Харків’янка оформила допомогу при народженні дитини, перебуваючи за кордоном

Дата публікації: 17.12.2023

Мати, яка народила дитину, перебуваючи за кордоном внаслідок війни, має право отримати грошову допомогу від нашої держави. На прикладі успішного кейсу зі своєї практики етапи та умови отримання такої пільги роз’яснює юристка Білоцерківської ГО «Правова єдність» Олександра Щербина.

Пані Марія звернулася по допомогу до ГО «Правова єдність» онлайн. Розповіла, що вона — уродженка Харкова, війна вимусила її покинути домівку і переїхати за кордон. На момент звернення жінка перебувала на останньому місяці вагітності і цікавилася, чи має вона право отримати грошову допомогу від держави при народженні дитини за кордоном?

Юристка організації Олександра Щербина проконсультувала пані Марію і кілька місяців дистанційно супроводжувала її на кожному етапі оформлення пільги. Тепер, народивши дитину, харківʼянка отримує грошову допомогу від нашої держави.

Роз’яснює юристка

Етапи отримання державної грошової допомоги при народжені дитини, якщо мати перебуває за кордоном:

І. Зареєструвати факт народження дитини за межами України (у деяких країнах документ що посвідчує народження дитини автоматично передається до відповідних органів). Для цього потрібні такі документи за наявності:

– паспорт чоловіка та дружини;

– свідоцтво про шлюб;

– довідка про народження дитини, видана в лікарні.

ІІ. Після того, як ви отримали закордонне свідоцтво про народження дитини, необхідно звернутися до Консульства України у країні вашого перебування для отримання свідоцтва про народження дитини українського зразка, надавши відповідні документи:

– український та закордонний паспорт;

– ідентифікаційний код;

– свідоцтво про шлюб;

– свідоцтво про народження дитини закордонного зразка;

ІІІ. Після того, як Консульство надало вам свідоцтво про народження дитини українського зразка, ви можете отримати допомогу двома способами:

  1. Через сайт Міністерства соціальної політики України. Для цього потрібен електронний ключ, щоб створити свою сторінку та надіслати пакет документів. На сайті вказуються всі відомості про батька, матір і дитину, а також спосіб здійснення виплати: на картку або на поштову адресу місця реєстрації.
  2. Для отримання державної допомоги при народженні дитини за кордоном один із батьків може поштою надіслати заяву та необхідні документи до органу соціального захисту населення за місцем проживання. Також необхідно відкрити рахунок в банку для соціальних виплат.

Термін звернення за допомогою становить 12 місяців після народження дитини*.

Важливо! Подавати відповідні заяви для отримання допомоги може як батько, так і матір дитини.

*Читайте також: Захист інтересів дитини — вищий пріоритет, ніж дотримання строків звернення

Матеріал створено за підтримки міжнародної благодійної платформи GlobalGiving, Фонду Чарльза Стюарта Мотта. Зміст публікації є виключно відповідальністю громадської спілки «Мережа правового розвитку».


P. S. Більше актуальної інформації на правову та гуманітарну тематику – у спецрубриці #StandWithUkraine. В ній акумулюємо матеріали, які можуть стати в нагоді тим, хто страждає, чиї права порушуються внаслідок війни рф проти України.


ВИ МОЖЕТЕНАШУ РОБОТУ СВОЇМ ВНЕСКОМ

Будьте в курсі кожної новини та події – підпишіться на наш Telegram-канал: https://t.me/LegalDevelopmentNetwork

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×