facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Пенсіонеру встановлять газовий лічильник у квартирі за рахунок підприємства

Дата публікації: 24.09.2019

Автор:Юлія Марукян/Чугуївська правозахисна група

«Харківгаз» має встановити мешканцю Чугуєва прилад обліку газу у його квартирі саме за кошти підприємства. Два роки самостійної безплідної боротьби з газовиками і рік очікування рішення судів* на свою користь – такий шлях довелося пройти чоловікові. Правову підтримку на етапі судових спорів пенсіонеру надали юристи Чугуївського офісу Мережі правового розвитку.

Ще в жовтні 2018 року до офісу Громадського центру правосуддя**, сформованого на базі офісу Мережі правового розвитку Чугуївської правозахисної групи, яка є членом Реформаторської коаліції Чугуївщини, звернувся  пенсіонер з м. Чугуєв Харківської області.

Адвокату Чугуївської правозахисної групи Роману Лихачову він розповів, що протягом двох років має спір з ПАТ «Харківгаз» щодо встановлення у його квартирі індивідуального лічильника за рахунок підприємства. ПАТ «Харківгаз» відмовлялося встановлювати прилад за рахунок підприємства, посилаючись на те, що у багатоквартирному будинку вже є загальнобудинковий лічильник, а встановлення його за рахунок коштів підприємства в окремих квартирах цього будинку не передбачено.

Проаналізувавши спір між сторонами, адвокат від імені пенсіонера склав позовну заяву про захист прав споживачів та зобов’язання вчинити певні дії. Також Роман Лихачов надав супровід у суді.

Адвокат коментує:

«Законом України «Про забезпечення комерційного обліку природного газу»передбачається встановлення лічильників кожному споживачеві. Тобто наявність будинкового лічильника газу для населення, що проживає у квартирах багатоквартирних будинків та у приватних будинках, у яких природний газ використовується для підігріву води та приготування їжі, не є підставою для НЕвстановлення індивідуальних лічильників кожному споживачеві. Що стосується джерел фінансування, то вони визначені ст. 3 Закону України «Про забезпечення комерційного обліку природного газу», зокрема, індивідуальні лічильники населенню встановлюються за кошти газорозподільних підприємств».

У березні 2019 року Чугуївський міський суд виніс рішення, яким задовольнив позовні вимоги пенсіонера та зобов’язав ПАТ «Харківгаз» встановити індивідуальний лічильник газу в його квартирі за рахунок підприємства.

Але «Харківгаз»  подав апеляційну скаргу до Харківського апеляційного суду. наполягав скасувати рішення місцевого суду, аргументуючи тим, що встановлення загальнобудинкового лічильника є повноцінним виконанням зобов’язань підприємства.

Юристи громадського центру правосуддя на Харківщині у свою чергу подали відзив на апеляційну скаргу, в якому зазначили правові підстави висновків місцевого суду.

Зрештою 4 вересня 2019 року Харківський апеляційний суд виніс постанову, якою залишив апеляційну скаргу ПАТ «Харківгаз» без задоволення, а рішення Чугуївського місцевого суду від 18.03.2019 року без змін.

Тобто, «Харківгаз» має встановити чоловіку прилад обліку газу у його квартирі саме за кошти підприємства.

*Посилання на судові рішення у Єдиному держреєстрі: http://reyestr.court.gov.ua/Review/80703440 http://reyestr.court.gov.ua/Review/84028120

 

**Проект “Перший громадський центр правосуддя на Харківщині”  реалізується громадською спілкою “Мережа правового розвитку” за підтримки американського народу, наданої через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках програми “Нове правосуддя”.

 

 

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×