facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Перемога в суді: військовий отримає компенсацію за невикористану відпустку

Дата публікації: 16.04.2020

Юристи Чугуївського офісу Мережі правового розвитку допомогли звільненому військовослужбовцю отримати виплати за невикористану додаткову відпустку – за майже півтора року. Це не перший успіх правників Офісу при Чугуївській правозахисній групі, які закликають захисників України, що стикнулися з подібними проблемами, добиватися справедливості через суд і доводять: це можливо.

Звернувшись по безоплатну правову допомогу до Офісу, колишній військовослужбовець, учасник бойових дій розповів юристці Юлії Марукян, що при звільненні недоотримав грошову компенсацію за невикористану додаткову відпустку для учасника бойових дій. Про недоплату чоловік дізнався вже після того, як звільнився.

Як виявилося, військова частина заборгувала компенсацію за невикористану додаткову відпустку за період з 21.07.2016 по 01.12.2017, тобто майже за півтора року.

Юристка коментує:

Абзац третій пункту 14 статті 10-1 Закону №2011-ХІІ передбачає (виплати) у рік звільнення зі служби категорій військовослужбовців, зазначених в абзацах першому та другому цього пункту, у разі невикористання ними щорічної основної або додаткової відпустки, а також дні додаткової відпустки, зокрема військовослужбовцям-жінкам, які мають дітей.

З огляду на те, що при звільненні клієнту військова частина не виплатила грошові кошти за невикористану додаткову відпустку, ми звернулися до суду для призначення такої виплати на користь клієнта.

Суд став на бік військовослужбовця: у своєму рішенні визнав протиправною бездіяльність військової частини і зобов`язав нарахувати і виплатити захиснику України кошти за невикористані календарні дні додаткової відпустки як учаснику бойових дій за майже півтора року – з 21 липня 2016 року по 1 грудня 2017 року – з урахуванням грошового забезпечення станом на день звільнення його з військової служби.

Посилання на рішення суду: http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/87921307

P.S. Матеріал підготовлено за підтримки Міжнародного Фонду «Відродження» у межах проекту ««Безпечна та правоспроможна громада».

Матеріал відображає позицію автора і не обов’язково збігається з позицією Міжнародного фонду «Відродження».

Будьте в курсі кожної новини та події — підпишіться на наш Telegram-канал: https://t.me/LegalDevelopmentNetwork

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×