facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Повна перемога: військові частини відшкодують учаснику АТО збитки за «службу впроголодь»

Дата публікації: 05.03.2019

Автор: Чугуївська правозахисна група

Юристи Чугуївського офісу Мережі правового розвитку добилися повної перемоги у справі учасника АТО, добровольця, який протягом півтора року не отримував нормального харчування, внаслідок чого серйозно захворів. Суд відхилив апеляцію військових частин, які відмовлялася компенсувати захиснику вартість не отриманого харчування та моральну шкоду.

Про справу колишнього військовослужбовця Сергія Кащенка з міста Куп’янськ Харківської області ми пишемо не вперше. До Офісу при Чугуївській правозахисній групі він звернувся ще у серпні 2018 року.
Нагадаємо, учасник АТО добровільно пішов на військову службу, але посадовці військових частин, де він проходив службу, халатно поставилися до питання забезпечення своїх підопічних продовольством. Внаслідок цього Сергія упродовж півтора року не забезпечували нормальним харчуванням, а гарячих обідів він взагалі не бачив майже півроку. Як наслідок – за час служби отримав хронічне  захворювання шлунка та моральні страждання.

Юридичний супровід у справі в Харківському окружному адміністративному суді захисникові надавала юристка Офісу Світлана Кужелєва. Саме вона підготувала адміністративний позов та постійно підтримувала Сергія, оскільки довести порушення його прав виявилося не так легко.

Зокрема військові частини, де служив АТОвець, неодноразово приховували обставини та докази – але це не вплинуло на справедливе рішення. 10 жовтня 2018 року Харківський окружний адміністративний суд виніс рішення** на користь Сергія Кащенка та присудив компенсувати йому з військової частини N вартість не отриманого харчування за 7 місяців у пункті постійної дислокації та 50 000 грн моральної шкоди з двох військових частин, де АТОвець проходив добровільну військову службу.

Потім юристи ще довго чекали на відкриття апеляційного провадження, оскільки військові частини були не вдоволені рішенням суду.

І ось нарешті у лютому 2019 року суд військовими частинами у відкритті апеляційного провадження відмовив. А це означає, що рішення про компенсацію завданої шкоди військовослужбовцю набрало законної сили та буде виконано найближчим часом.

*Допомогу надано в рамках проекту «Центр посилення правових можливостей місцевих територіальних громад Великобурлуцького, Балаклійського, Вовчанського, Куп’янського, Зміївського та Шевченківського районів та об’єднаних громад цих районів», підтриманого Міжнародним фондом «Відродження».

**Посилання на рішення суду в Єдиному держреєстрі судових рішень: http://reyestr.court.gov.ua/Review/77251619  http://reyestr.court.gov.ua/Review/77020532  

P.S. Офіси Мережі правового розвитку створені та працюють за підтримки  програмної ініціативи «Права людини та правосуддя» Міжнародного Фонду «Відродження».

Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його авторам і можуть не співпадати з думкою Міжнародного фонду «Відродження».

 

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×